Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Paroubek se vrací do ČSSD: Pozvedne stranu z popela, nebo zatluče poslední hřebík do politické rakve

+ Dalších 15 fotografií
Turbulentní povolební dění zasáhlo i Českou stranu sociálně demokratickou. Do bojů o vedoucí pozice ve straně se možná zapojí i bývalý předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek (65). Jeho opětovný vstup do ČSSD odsouhlasila pražská stranická buňka. Přispěje Paroubek k opětovnému návratu sociální demokracie na výsluní, nebo jí zatluče poslední hřebíček do rakve?

Slabé volební výsledky vyvolaly personální zemětřesení v čele hned několika stran. Židle se chvějí i pod nejvyššími funkcionáři České strany sociálně demokratické, která nezískala ani 7,5 % hlasů voličů a potýká se tak s dlouhodobě nejhorším výsledkem v historii samostatné České republiky. Do pomyslné hry o sociálnědemo­kratické trůny se možná zapojí i neočekávaný hráč v podobě bývalého předsedy strany a expremiéra Jiřího Paroubka.

Paroubek poté, co navzdory výhře ve volbách v roce 2010 nesestavil vládu, rezignoval na křeslo předsedy ČSSD. Následně vystoupil z ČSSD a založil národně socialistickou stranu LEV 21. Paroubek se neúspěšně pokoušel vstoupit zpět do ČSSD už před letošními volbami, kdy podal přihlášku do stranické buňky v Cerhenicích na Kolínsku. S odvoláním na stanovy ČSSD ale nebyl za člena přijat, neboť nedostal souhlas od své původní pražské stranické buňky – celý článek o velkém návratu najdete ZDE.

Související články

Další články