Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Paříž ve smutku: Zemřel francouzský herec a producent oscarových filmů Jacques Perrin (†80)

Zemřel francouzský herec a filmový producent Jacques Perrin.
Zdroj: Profimedia
úmrtí
Ve věku 80 let zemřel francouzský herec, režisér a producent Jacques Perrin, kterého proslavily zejména snímky z 60. let či 80. let  minulého století, ale i dokumentární filmy. Později proslul také jako producent, mimo jiné oscarových snímků Z a Černobílý prapor. S odvoláním na umělcovu rodinu o tom informovala agentura AFP.

Truchlící Paříž

Zemřela ikona francouzské kinematografie. Ze světa stříbrných pláten navždy odešel herec a producent Jacques Perrin, který měl na svém kontě i několik oscarových snímků.

"Rodina s nesmírným zármutkem informuje o ztrátě filmaře Jacquese Perrina, který ve čtvrtek 21. dubna zemřel v Paříži. Odešel poklidně ve věku 80 let," uvedla podle informací agentury AFP rodina v prohlášení o smutné události.

Perrin se narodil 13. června 1941. Za svou dlouhou kariéru hrál ve více než 70 filmech, poprvé před kamerou stanul už v roce 1946 ve filmu Brány noci. Nejvíce proslul snímky Poloviční muž, Slečinky z Rochefortu, Černý talár pro vraha, Slovo policajta či Bio ráj. Kromě filmování se věnoval i divadlu, zaujal počátkem 60. let, kdy si zahrál po boku Claudie Cardinalči Marcella Mastroianniho.

Z další Perrinovy práce vynikly dokumenty s přírodopisnou tematikou Mikrokosmos (1996) a Ptačí svět (2001) - za první z nich získal jako producent Césara, druhý byl pak v kategorii dokumentů nominován i na Oscara.

Celoživotní přínos filmu

Jeho poslední filmová role ve francouzském thrilleru Goliath z letošního března odrážela jeho lítý boj za životní prostředí, píše AFP. V dramatu okolo pesticidů a jejich dopadů na člověka se Perrin spojí s lobbistou v podání Pierra Nineye.

Za přínos francouzské kinematografii si Perrin vysloužil Řád Za zásluhy a Řád čestné legie. Zůstali po něm tři synové, z nichž dva se rovněž věnují herectví.


Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy