Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Paříž, město roušek: Popeláři bijí na poplach, použité ochranné pomůcky zaplavily ulice

Paříž, město roušek: Popeláři bijí na poplach, použité ochranné pomůcky zaplavily ulice
Zdroj: Pixabay.com
+ Další fotografie
Nezodpovědné chování
Kvůli rychle šířícímu se koronaviru si museli lidé po celém světě nasadit roušky, aby tak ochránili své okolí i sebe před nákazou. Z Paříže se však po ukončení karantény stalo město masek. Ochranné pomůcky zaplavily ulice a popeláři bijí na poplach.

Nejdříve to byly nedopalky od cigaret, poté běžné odpadky, co lidem odpadnou od ruky, a nyní to jsou roušky, co hyzdí ulice francouzské metropole, píše BFMTV.com. Není se tedy čemu divit, že popeláři mají dost chování Pařížanů, kteří neberou ohled ani na ně, ani na životní prostředí.

Popeláři tak uvažují o stávce, protože se bojí nákazy koronavirem během odklízení použitých ochranných pomůcek. „Jsme sice popeláři, ale i my máme rodinu. Nevidíme nic těžkého na tom, aby lidé použité masky vyhodili do koše, napsali zaměstnanci na svém twitterovém účtu Eboueurs de Paris. Dále uvedli, že by takovýmto lidem dali košťata, aby si to po sobě uklidili. "Ti, co masky takto vyhazují, si je nezaslouží."

Nejen že se nevhodným chováním některých Pařížanů hromadí nepořádek v ulicích, ale zvyšuje se tak i riziko kontaminace.

Zástupce pařížské radnice Paul Simondon reagoval na celou situaci takto: Pořád musíme ochraňovat sebe i své okolí a myslet také na popeláře a další, kteří tu byli pro nás během celé karantény. Nejlepší způsob, jak se zbavit použitých ochranných pomůcek, je dát je do igelitového sáčku, zavázat a hodit do koše. Tak se zabrání případnému šíření nákazy.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy