Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pardubická nemocnice se vyjádřila ke KAUZE ADÁMEK: Toto zdrcené rodině vzkázali!

Pardubická nemocnice se vyjádřila ohledně kauzy Adámek.
Zdroj: Koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
KAUZA ADÁMEK
Před dvěma lety dnes desetiletému Adámkovi operovali krční mandle. Čtyři dny po zákroku chlapec začal silně krvácet. Nedlouho poté upadl do kómatu a teď má poškozený mozek. Jeho otec Jan Vyčítal říká, že v pardubické nemocnici, která za zničený život jeho syna údajně může, se chovají arogantně a odmítají zaplatit případné odškodnění. Jaká je reakce pardubické nemocnice na tato silná obvinění?

Podle Jana Vyčítala, otce postiženého Adámka, za celou kauzu může personál pardubické nemocnice. "Na místě zjistili, že ambulance je zamčená a opuštěná. Dětská lékařka, která je doprovázela, od syna vzápětí v klidu s rukou v kapse odešla, aniž by mu jakkoliv pomohla. Později je opustila i bezradná dětská sestra,“ popsal před časem hrůzný moment v nemocnici Jan Vyčítal.

„Adámek má poškozený téměř celý mozek. Jen těžko, spíše vůbec člověk nedokáže přijmout tuto informaci, toto sdělení lékařů. Uvědomujete si, že už nikdy nebude nic jako dřív. Ale vlastně toto odmítáte přijmout. A nesmíte to přijmout, protože jinak se tato situace ani nedá zvládnout. Musíte věřit a doufat, že se Adámkův stav bude vyvíjet,“ doufá Adámkův tatínek.

Redakce eXtra.cz pardubickou nemocnici oslovila, dozvěděli jsme ale, že se k případu nikdo nesmí podrobněji vyjadřovat, jelikož celou věc zkoumá policie.

Mluvčí Kateřina Semrádová ale jménem nemocnice zaslala pouze následující vzkaz:

"Situace, ve které se ocitla rodina, je bolestná a velmi nešťastná a Nemocnice Pardubického kraje, a. s., vyjadřuje rodině hlubokou účast. Bohužel, ani při vynaložení maximálního úsilí není možné vždy předejít komplikacím, které se mohou při poskytování zdravotních služeb vyskytnout, to však neznamená, že každý podobný případ všechny zúčastněné zdravotnické pracovníky hluboce lidsky nezasáhne. Zároveň nesmíme zapomenout, že v současné době probíhá prověřování celé věci ze strany orgánů činných v trestním řízení, při němž Nemocnice Pardubického kraje, a. s., poskytuje veškerou potřebnou součinnost. Závěry orgánů činných v trestním řízení, včetně případných závěrů znaleckého zkoumání postupů zaměstnanců Pardubické nemocnice, nelze v tuto chvíli předjímat.“

Tato slova budou ale rodině Adámka těžko stačit...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy