Naše první destinace, kde jsme měli v plánu oslavit silvestra, byl Hongkong. Po jedenáctihodinovém letu jsme vystoupili lehce ovínění šampaňským v tomto obrovském městě. Překvapila mě neskutečná čistota VŠUDE.

Já jako nezávislý návštěvník, který v tomto městě strávil pár dní, mohu říct všem, kteří váháte nad návštěvou Hongkongu – jeďte! Navštívili jsme s Martinem pár míst. Prvním byla nejvyšší hora Hongkongu Victoria Peak, kterou jsme si nechtěli nechat ujít. Výhled na celé město je opravdu NESKUTEČNÝ.

Dalším bodem návštěvy, kde jsme se zabavili, byl Ocean Park. Gigantický zábavní park, mořské akvárium, horské dráhy a opět neskutečné výhledy na Hongkong.

Největším zážitkem pro nás byla ale oslava nového roku v tomto městě. Prostě Pařba v Hongkongu, jak má být. Vystřídali jsme luxusní večeři v restauraci za nejvyšší bar v Hongkongu, kde jsme byli přes půlnoc (118. patro – neuveřitelný zážitek). A skončili jsme v typických ulicích města, kde byla opravdu miliarda lidí. Všude, všechno a všichni, jak říkám, pravý „Hangover“.

Filipíny a ostrov Boracay byly odpočinkovou částí v našem výletování. Po příletu nas*anost největší. Déšť střídal déšť, mraky se předháněly ve velikostech, no peklo. Pojistil to Jägermeister na baru a po první noci na tomto krásném ostrově a probuzení další ráno byla už jen dobrá a slunečná nálada až dokonce návštěvy.

Posledním městem, které jsme navštívili, byl Peking. V podstatě jsme si jen chtěli zkrátit cestu domů, proto jsme zde strávili 2 dny. Ale… Špína, naprosto nikdo nemluvící anglicky, smog takový, že jsme ani neviděli z hotelového okna na 100 m, no hrozné město.

Na čínskou zeď jsme se nevydali. Zima děsná a v našem kufru dominovaly spíš plavky nad zimními bundami. Jediné, co bylo na Pekingu pozitivní, jsou ty boty, co jsme si domů přivezli. Hahaha. Více už najdete ve fotogalerii.

Mějte se rádi, cestujte a pomáhejte si!