Praha se může pyšnit unikátní světovou výstavou počítačových her GAME ON. Expozice nabízí pařanům na 150 hratelných titulů a skvěle vás provede celou herní historií.

Londýnské kulturní centrum Barbican Centre přivezlo do Prahy jednu ze svých nejúspěšnějších expozic. V různých světových metropolích vidělo GAME ON už 4 miliony lidí.

Expozice v Praze nabízí i unikátní českou scénu, kde se na vlastní oči přesvědčíte, jak jsou Češi vynalézaví. Neuvěříte, z čeho se dá vyrobit gamepad. Jedna extra věcička od vývojáře Vietcongu vás čeká hned na začátku.

Další hry vás provedou celou herní historií. Zavzpomínáte s hrami jako Pong, Space Invaders, Super Mario, Dig Dag atd. Třicátníky vrátí do dětství Pacman, Donkey Kong, Lara Croft, Bulánci a Bomberman, který si může na GAME ON zahrát společně až osm lidí.

Na výstavu jsme se zašli podívat i s extra.cz. Zaplavila nás nostalgie a v herně jsme strávili několik hodin. Kromě nejstarších her se můžete podívat i na nejnovější záležitost, jako je virtuální realita.

„Jsem tu se synem a užíváme si to, každý hrajeme něco jiného. Je fajn, že jsou tu hry i pro více hráčů. Moc nás bavila Daytona, kde jsme si mohli zajezdit proti sobě“, řekl jeden z účastníků výstavy.

Z našeho pohledu se jedná o skvělou příležitost, jak zavzpomínat na začátky videoher. Pro mladší generace můžou být ostré hrany pixelů trošku strašidelné a nepochopitelné, ale aspoň uvidí, jak za pár let gaming neuvěřitelně postoupil. Výstava probíhá do konce prosince v Holešovické tržnici.