Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Parádní start do sezóny F4: Charouz Racing System bere double

Lirim Zendeli měl důvod slavit.
Zdroj: ADAC Formule 4
+ Další 3 fotografie
Zhruba tak nějak o tom snili a ono se to splnilo. Nová sezóna ADAC Formule 4 nemohla pro stáj US Racing - CHRS začít o moc lépe. Německý pilot Lirim Zendeli ovládl už páteční kvalifikaci a na okruhu v Oscherlebenu svou dominanci potvrdil i v obou sobotních závodech.

Nutno říct, že pátek byl tak trochu loterie. Kvalifikace totiž začala na suchu, ale v jejím průběhu začalo pršet. Doplatila na to řada jezdců, mezi nimi i další borec z US Racing – CHRS David Schumacher. Synovec legendárního Michaela Schumachera si kvůli tomu na startu stoupl až na šesté místo. V závodě si pak sice o příčku polepšil, ale určitě myslel na „bednu“. Tam se v sobotu usadili dva jeho týmoví kolegové. Zendeli vyhrál, druhé místo si vyjel rakouský pilot Mick Wishofer. Bohužel se příliš nevedlo českému zástupci v seriálu. Tom Beckhäuser dojel jedenáctý. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že rodák z Klecan u Prahy zahájil teprve svou druhou sezónu ve Formuli 4. „Vím, kde jsem udělal chyby. Každý závod je pro mě obrovskou školou. Věřím, že se budu zlepšovat,“ nepanikařil reprezentant České republiky.

Také druhý závod sobotního programu měl stejného vítěze. Lirim Zendeli prostě neměl na domácí půdě konkurenci. „Je to paráda! Věděl jsem, že zde mohu hodně dokázat. Soustředil jsem se, udělal jsem pro úspěch všechno. Snad se bude dařit i v neděli,“ přál si mladý Němec. Ani tentokrát Schumacher s Beckhäuserem nezářili. Prvně jmenovaný skončil čtrnáctý, Tom ještě o místo za ním. Oba dva budou mít příležitost k reparátu už v neděli, kdy v Oscherlebenu vše vyvrcholí posledním, tedy třetím závodem víkendu. „Budu připraven. Pro úspěch udělám vše,“ slíbil nejen českým fanouškům Beckhäuser.

Ti budou moci být u toho díky televizní stanici SPORT 5. Přímý přenos začíná v 15.45. Ještě předtím si však mohou fanoušci rychlých aut smlsnout na jiném bonbónku. Stejná stanice totiž živě vysílá i závody ADAC GTA Masters a pokud se rádi kocháte pohledem na vyšperkovaná a hlavně rychlá Porsche, Lamborghini nebo třeba BMW, tohle si prostě nemůžete nechat ujít.

Související články

Další články