Popírají gravitaci. Tak by se ve stručnosti daly charakterizovat snímky sedmadvacetiletého britského učitele (a nadšeného fotografa) Brada Hammondse, inspirované kultovním filmem Matrix.

„Na fotografiích můžete vidět moji maličkost, která se obvykle nachází v prekérních nebo vysloveně nebezpečných situacích. Navzdory tomu ale zůstávám v klidu a pranic se nestarám o to, co mě v nejbližších okamžicích čeká,“ říká Brad.

Kolekce nazvaná „Falling through Space“ vznikla v Praze. „Na svoji práci mám řadu pozitivních ohlasů. Většinu lidí pochopitelně nejvíc zajímá, jak to dělám. Když si někdo prohlíží jednu z mých fotek a pokládá mi otázky týkající se bezpečnosti – nebo se ptá, jak je možné, že se dokážu tvářit tak lhostejně – cítím uspokojení z toho, že se mi podařilo dosáhnout svého cíle,“ dodává Brad.

Jak přesně tyto snímky pořizuje, Brad pochopitelně neprozradil. Ve skutečnosti to prý ale rozhodně není tak složité, jak by se mohlo zdát. „Nejdůležitější je všechno si dobře naplánovat a vybrat vhodné místo. Každý vizuální aspekt musí být zajímavý,“ uvedl.