Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Papež přiznává: Každý padesátý kněz je pedofil! Co s tím hodlá udělat?

Papež přiznává: Každý padesátý kněz je pedofil! Co s tím hodlá udělat?
Zdroj: Profimedia.cz

Pedofilie a zneužívání dětí jsou bohužel v katolické církvi dost rozšířené. Z celého světa slýcháváme o zločinech, kterých se kněží dopustili na dětech. Teď to otevřeně přiznal i papež František, který potvrdil, že každý padesátý kněz je pedofil.

„Církev je pedofilií infikovaná. Tento stav už je neúnosný. Církev se musí omluvit. Mnozí moji spolupracovníci, kteří se mnou bojují proti pedofilii, mě ujišťují věrohodnými údaji, podle kterých je pedofilie uvnitř církve na úrovni dvou procent,“ odsuzuje zneužívání dětí papež František.

Mezi pedofily údajně patří i biskupové a kardinálové Papež se mimo jiné zabýval i myšlenkou celibátu. Na otázku, zda se katoličtí kněží budou moci jednou ženit, papež odpověděl, že celibát byl zaveden 900 let po smrti Ježíše a že v některých východních katolických církvích se kněží mohou ženit

A aby toho nebylo málo, tak usvědčující důkazy OSN letos obvinily Vatikán ze systematického přijímání politiků, kteří dovolují kněžím znásilňování a obtěžování tisíců dětí po celá desetiletí.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy