Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Papež přiznává: Každý padesátý kněz je pedofil! Co s tím hodlá udělat?

Papež František bojuje proti zneužívání dětí.
Zdroj: Profimedia.cz

Pedofilie a zneužívání dětí jsou bohužel v katolické církvi dost rozšířené. Z celého světa slýcháváme o zločinech, kterých se kněží dopustili na dětech. Teď to otevřeně přiznal i papež František, který potvrdil, že každý padesátý kněz je pedofil.

„Církev je pedofilií infikovaná. Tento stav už je neúnosný. Církev se musí omluvit. Mnozí moji spolupracovníci, kteří se mnou bojují proti pedofilii, mě ujišťují věrohodnými údaji, podle kterých je pedofilie uvnitř církve na úrovni dvou procent,“ odsuzuje zneužívání dětí papež František.

Mezi pedofily údajně patří i biskupové a kardinálové. Papež se mimo jiné zabýval i myšlenkou celibátu. Na otázku, zda se katoličtí kněží budou moci jednou ženit, papež odpověděl, že celibát byl zaveden 900 let po smrti Ježíše a že v některých východních katolických církvích se kněží mohou ženit.

A aby toho nebylo málo, tak usvědčující důkazy OSN letos obvinily Vatikán ze systematického přijímání politiků, kteří dovolují kněžím znásilňování a obtěžování tisíců dětí po celá desetiletí.

Související články

Další články