Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Papež František je drsňák! Nechce jezdit neprůstřelným papamobilem, neuvěříte proč!

Papež František je drsňák! Nechce jezdit neprůstřelným papamobilem, neuvěříte proč!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Papež František opět dokazuje, že je jedním z nejlepších papežů. Nejen za poslední dobu, možná vůbec v celé historii papežství. V rozhovoru pro španělské noviny La Vanguardia totiž prozradil, proč ho nejspíše nikdy neuvidíme v neprůstřelném papamobilu, který neustále využívali jeho předchůdci.

A důvod je docela jednoduchý. Prý už prostě nemá co ztratit!

Neprůstřelný papamobil vznikl po neúspěšném pokusu o vraždu papeže Jana Pavla II. v roce 1981 a od té doby ho všichni papeži aktivně využívali.

"Pamatuji si, že v Brazílii mi ho nabízeli, ale nemohu se z něj zdravit s lidmi a říkat jim, že je miluji. To nemůžete dělat, když jste uvnitř plechovky na sardinky, i když je vyrobená ze skla. Pro mě je to něco jako zeď," řekl papež František pro noviny.

Lidé z Vatikánu z jeho rozhodnutí nemají příliš velkou radost, zejména když byl navštívit takové oblasti jako Jordánsko, Jeruzalém nebo Betlém. Papež František si ale se svým bezpečím nedělá příliš starostí.

"Ano, může se něco stát, ale buďme realističtí. Ve svém věku už nemám co ztratit. Vím, co se může stát, ale je to v Božích rukou," řekl pro noviny.

Tak jenom doufáme, že se mu nic nestane. Kdo ví, kdy by byl jmenován zase takový cool papež!

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy