Podle doktorky Mary K. Samplaski z univerzity v Jižní Kalifornii, která pracuje v Institutu urologie, se zvýšil počet mužů požadujících upravení varlat.

Zákroku se říká „scrotox“ a jde o to, že mužům do varlat nastříkají botox. A zdaleka se to netýká jenom mužů, kteří například touží po upravení tvaru po překonání rakoviny varlat!

Od roku 2010 došlo k 350% nárůstu žádostí tohoto zákroku. Muži chtějí mít zkrátka estetické koule. Žádné svraštělé chudinky, co se krčí vzadu, ale pevné a velké „gule“.

Díky botoxu jsou varlata větší a pevnější. Navíc prý uvolní svaly a muži se cítí pohodlně. Botox se aplikuje injekcí, což může hodně mužů odradit. Cena se pohybuje mezi 13 000 – 15 000 korunami.

„Je mi 29 let a žiju na Manhattanu. Moje přítelkyně o zákroku četla a od té doby pořád vtipkovala, ať na to jdu. Nakonec jsme se dívali na nějaké nabídky a já do toho šel. Cítím se teď více sebevědomý, a navíc to má benefity i pro mou přítelkyni. Během styku dosáhnou varlata na její klitoris a já ji můžu stimulovat. Kůže na kůži,“ chválil si zákrok mladý muž v magazínu Cosmopolitan, který se rozhodl zůstat v anonymitě.