Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pánové, špatná zpráva: Jste línější a méně akční než vaši otcové před třiceti lety. Výsledky ankety mluví jasně!

Válet se doma a koukat na fotbal, to by vám šlo.
Zdroj: Profimedia.cz

Magazín Scientific Reports pro vás, muže, nemá dobrou zprávu. Jste línější, neohrabanější, pomalejší, pohodlnější, méně akční a méně muži, než tomu bývalo před třiceti lety. Žurnál uspořádal rozsáhlou anketu mezi ženami dnešní a dřívější generace a odpověď zněla jednoznačně. Dnes už prostě chlap není to, co býval.

Podle vědců za to může hlavně rozmach moderních technologií. Dnešní muž prostě musí být pořád online a je kolikrát nucen pracovat i doma či o víkendu a na adrenalin tak nezbývá čas. Zatímco před třiceti lety bylo normální vyrazit do skal, na hory nebo si třeba zahrát hokej, dnes je víkendovou náplní kontrola e-mailů, Facebooku a sledování televize.

Zato ženy se naopak spíše věnují tomu, co předtím dělali právě většinou jen muži. Převzaly jako koníčka adrenalinové sporty a jsou to ony, kdo v hojné míře vyráží za dobrodružstvím. Lenost jejich partnerů jim ale vadí a bývá to častá příčina rozchodu.

Na rozdíl od vašich otců jste totiž odvykli fyzické aktivitě, mezi kterou patřila i údržba domu, štípání dřeva nebo sekání trávníků. Dostupnost všeho a všech na práci stejně jako dostatek peněz vám ruinují vaši pravěkou akční stránku a dělají z vás pouhé gaučové povaleče. Chcete-li něco změnit, váš čas je právě teď, kdy vás ženy v anketě uvedly jako největší lenochy.

Související články

Další články