Sledujete hodně porna? Díváte se na něj denně? Díváte se na něj právě teď, ve druhém okně?!

V tom případě se můžete pomalu rozloučit se svým zdravým mozkem. Vědci z univerzity Charité v Berlíně totiž zjistili, že časté sledování porna zmenšuje část mozku. Nevratně.

Podle jejich výzkumu pravidelné sledování porna zmenšuje tu část mozku, která se aktivuje, když lidé pociťují motivaci nebo odměny. Když se zmenší, funguje méně, což i znamená, že například potřebuje člověk více stimulů, aby se sexuálně vzrušil.

Faktem také je, že u lidí, kteří mají striatum, což je ta část mozku, o které mluvíme, zmenšené, je pravděpodobnější, že sledují více porna. Vlastně si vědci nemohou být zcela jisti, že časté sledování porna u nich v mozku striatum zmenšilo, nebo ho měli malé celou dobu a to je důvod, proč tolik porna sledují!

Čili až vás maminka/přítel­kyně/manželka nachytá u počítače, jak sledujete porno, můžete se oficiálně vymlouvat na to, že za to vlastně nemůžete. Vědci v Berlíně totiž zjistili, že máte malé striatum v mozku.

Vědci svou vědeckou práci ukončují milým poučením: „Vše, když se přehání, není dobré. Vše by se mělo přijímat v omezeném množství.“

Takže byste možná měli to druhé okno s běžícím pornem když tak na chvilku zavřít a věnovat se plně eXtra, děkujeme. Děláte to pro svůj mozek!