Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pánové, nosíte telefon v kapse u kalhot? Vaše spermie trpí a můžete být neplodní

Zdroj: profimedia.cz
Nová studie přišla se zjištěním, že pokud nosí muži pravidelně telefon v kapse od kalhot, trpí jejich spermie. Stačí mít telefon v kapse hodinu denně a vaši plodnost to ovlivní.

Pokud je telefon v těsné blízkosti varlat, může negativně ovlivnit plodnost muže.

Britští odborníci radí zbavit se závislosti na mobilním telefonu co nejrychleji

Ze 47 procent byly spermie vážně poškozeny kvůli přítomnosti mobilního telefonu v kapse od kalhot.

Profesorka Martha Dirnfeld z University v Haifě spolu se svými kolegy analyzovala sperma a jeho kvalitu a potvrdila tak, že kvalita spermií výrazně klesla, pokud měl muž u sebe telefon.

Kvůli elektromagnetickému záření z mobilního telefonu spermie umírají. Tým specialistů sledoval po celý rok stovku mužů.

Kromě nošení mobilního telefonu v kapse mužům ubližuje také nabíjení telefonu v blízkosti jejich postele. Dokonce úplně stačí mít telefon na nočním stolku.

Vědci jsou si téměř jisti, že za neplodnost u mužů můžou právě mobilní telefony Kvalita spermií se stále snižuje a až 40 procent párů má problémy s početím.

Profesor Gedis Grudzinskas z londýnské nemocnice Sant George mužům radí: "Pokud můžete, noste svůj mobilní telefon raději v kapse od saka na prsou. Tím snížíte riziko, že budete v budoucnu neplodní. Zamyslete se, jestli je opravdu nutné svůj mobilní telefon všude nosit s sebou. Možná byste měli změnit vaše návyky, pokud do budoucna uvažujete o dětech."

Vědec a profesor ze sheffieldské university Alan Pacey ale s ostatními kolegy nesouhlasí a tvrzení se posmívá: "Je to hloupost, aby telefon způsoboval neplodnost. Já sám jej nosím v kapse od kalhot už několik let a nikdy jsem neměl problém."

Na to profesorka Martha Dirnfeld reaguje: "Pan Pacey se už nejspíš o své spermie bát nemusí. Ale mladší pánové by neměli toto varování brát na lehkou váhu."

A jak jste na tom vy, pánové? Nosíte telefon v kapse od kalhot?

Související články

Další články