Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pánové, máte raději ženy s pěknými křivkami?! Vědci zjistili, proč to je, a tomu důvodu nebudete moct uvěřit!

Líbí se vám? A jedli jste?
Zdroj:

Víte, proč jsou v dnešní době mnohem populárnější vychrtlé modelky než ženy krev a mlíko, které byly hitem v dřívějších dobách? Vědci našli docela jednoduché vysvětlení! Muži dneska už nejsou tolik hladoví!

Psychologové totiž zjistili, že mužům se líbí objemnější holky, pokud mají hlad. Zatímco zase hubeným ženám se líbí svalnatí muži.

Celý tento fenomén má podle všeho základy v prosté evoluci, která do nás zakódovala informaci, že žena, která je víc při těle, má tedy snadnější přístup k jídlu a chceme být s ní. Abychom také získali přístup k jídlu. To se s námi podle vědců děje, aniž bychom si to vůbec uvědomovali.

Toto své poznání zkoumali na vzorku 124 mužů, kterým vědci ukazovali ženy s různými typy těl. Ti, kteří měli hlad, dávali více bodů ženám korpulentnějších postav.

„Když má muž hlad, preferuje ženy s většími prsy a větší stavbou těla. Také hladové ženy preferují spíše svalnaté muže,“ popsal výsledky testů doktor Viren Swami z londýnské univerzity. „Všechno to je v evoluci a ve faktu, že chceme jídlo, když máme hlad. Někdo, kdo je větší postavy, má k jídlu přístup, a proto ho preferujeme.“

Tento trend je patrný i při sledování historie. Ženy s většími prsy a většími boky byly populárnější v dobách hospodářských krizí, zatímco dnes jsou populární vychrtlé modelky, protože v západním světě hlad nepanuje.

Související články

Další články