Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pánové, je nám líto. Už vám zvoní hrana a jednou vymřete, váš konec přichází právě teď!

konec mužů
Zdroj: Profimedia.cz

Ne, tentokrát to nebudou vaši oblíbení vědci z Ameriky, ale s tímhle poznatkem přišli až z druhého konce světa, od protinožců. A navíc je vedoucím vědcem žena, Jenny Graves, která je v Austrálii považována za expertku ve svém oboru.

A v čem je její závěr tak depresivní? Mužská populace to má definitivně spočítané a bitvu pohlaví vyhrají ženy. Muži již začali vymírat a celý proces jejich zániku bude trvat až pět milionů let. Hlavní roli v tom hraje úbytek zásadního Y chromozomu, který určuje, zda se z embrya vyvine dívka nebo chlapec. Pokud se totiž sejdou dva chromozomy X, narodí se vám holčička (XX). Problém je v tom, že ženy v sobě mají dva chromozomy X. A pokud se potkají kamarád X a kamarád X, přeperou spolu nebohého Y.

Ale měli byste zachovávat klid a nepanikařit, protože podle australských vědců úbytek chromozomu Y bude jednou léčitelný a věda bude mít na vyzkoumání "léku" čas pět milionů let. Rádi bychom v tomto bodě podotkli, že za pět milionů let tu nejspíš nebude nejen ani mužská, ale hlavně vůbec lidská noha, ale my nejsme australští vědci, takže se neodvažujeme šířit svoje kacířské myšlenky nahlas.

Mužský protějšek ze stejného týmu, odkud pochází Jenny Graves, jistý profesor Chris Mason sice teorii své kolegyně o vymření mužů potvrzuje, ale zároveň spolu oba představili pravděpodobné řešení. Úbytek chromozomu Y vyřeší příroda sama tak, že stvoří jakýsi superdruh člověka.

Popravdě teorie madam Graves není úplně zcestná. Když se redaktorky eXtra.cz rozhlédnou kolem sebe, je velmi těžké najít někoho, kdo vypadá opravdu jako muž. Většinou se jedná o nagelované primadony, pardon fotbalisty, zpěvačku s diamanty v uších, co si nechává říkat Justin Bieber, nebo vymazlené slečinky s dražším melírem, než máme my na hlavě.

Takže ať se vám to líbí nebo ne, vaše cesta je pomalu u konce.

Související články

Další články