Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Panika v Česku: Irský komik způsobil boj mezi fanoušky, za lístek na jeho show nabízejí i své ledviny!

Dylan Moran
Zdroj: Fource Entertainment
+ Další 4 fotografie

Dylan Moran. Stačí jen, aby se někde objevila tahle dvě slova a mezi lidmi, kteří vědí, co je tenhle irský komik zač, nastává poprask. Ne jinak je tomu i v České republice, Moran přijal pozvání do Prahy se svou nejnovější one man show "Yeah, Yeah" a na českém internetu zavládla doslova panika. Původně bylo ohlášeno jenom jedno jeho vystoupení a lístky se okamžitě rozprodaly během osmi minut. Šokovaní pořadatelé byli proto nuceni přidat ještě dva další termíny, a i Madonna by záviděla jakou bleskovou rychlostí se po vstupenkách zaprášilo.

A nyní nastal boj. Ti štastnější se chlubí svým úspěchem, ti zoufalí chtějí na Facebooku kupovat lístek klidně i za dvojnásobnou cenu jen proto, aby viděli tuhle legendu naživo. V duchu Moranova humoru nabízejí ze jeden lístek vlastní ledviny, kdo už má jen jednu, zkouší to s kompletní sbírkou brouků nebo přihazují navíc i láhve kvalitního alkoholu.

Dylan Moran (41) je původně stand-up komik, začínal v zaplivaných dublinských klubech, kde si svou jízlivostí a sarkasmem okamžitě získal publikum, ale ve světě jeho jméno ještě nikdo neznal.

Průlom přišel až se sitcomem Black Books, na kterém se podílel i jako scénárista a zahrál si v něm hlavní roli zmateného, věčně opilého, mrzutého a asociálního knihkupce Bernarda Blacka. Show zaznamenala obrovský úspěch a Dylan za ni posbíral pěkných pár cen, jeho jméno se díky tomu vyšvihlo na úplný vrchol mezi milovníky suchého ostrovního humoru. Black Books byl navíc úplně první sitcom, který se u nás v televizi vysílal s titulky, protože předabovat Dylana Morana nelze. Jeho barva hlasu a schopnost s ním pracovat je Moranovou největší devízou.

Irský rodák, který už léta žije ve skotském Edinburghu, se dostal v devatenácti letech ke komedii vlastně náhodou, dle svých slov totiž neuměl nic jiného než mluvit. Kromě divadel mu sluší i velké plátno filmu, zahrál si v komediích V hlavní roli já, Maraton lásky či Soumrak mrtvých. Přesto ale mezi jeho největší pecky patří právě stand-up vystoupení "Monster", "Like, Totally" a "What It Is".

Introvertní komik, který se nerozpakuje na pódiu kouřit, popíjet či se vůbec zjevit pod parou, se vyhýbá veřejnému životu, jak to jde. Nerad se ukazuje v tisku a nerad dává rozhovory, není proto divu, že široké veřejnosti uniká. V Edinburghu žije obyčejný život se svou skotskou ženou Elaine a dětmi Siobhan a Simonem. Setkat se s Moranem je nadlidský úkol, proto jsou Češi za možnost vidět svého idola ochotni dát cokoliv. A mezi nimi je nejvíce žen. Ne náhodou totiž Dylan vyhrává zahraniční ankety o nejvíce sexy baviče. A není to jen kvůli jeho zeleným očím, divokým irským vlasům a rošťácké vizáži. Kdo jej totiž nikdy neslyšel mluvit, nepochopí.

Související články

Další články