Majitel jedné z restaurací na Staroměstském náměstí Tomáš Ságl zveřejnil na svém facebookovém profilu video, které údajně dokazuje, že mnozí lidé v centru Prahy uvěřili, že v hlavním městě Česka skutečně udeřili teroristé – video najdete ZDE.

Obrázky zachycují strach a paniku. „Hlavní věc, která byla špatně, byla ta střelba. Ty komedie s velbloudem jsme neviděli, protože jsme až za stánky. Měli jsme plnou zahrádku, stejně jako všechny restaurace v okolí. Jediné, co jsme postřehli, byl příjezd auta s namaskovanými kluky jako islámští bojovníci a pak byla slyšet střelba. To vyvolalo následně vlnu lidí, kteří utíkali všemi směry,“ popsala pro iDnes.cz provozní restaurace Kotleta Marie Odehnalová.

„Je mi strašně smutno z dnešní trapnosti na Staroměstském náměstí. Do naší restaurace v jeden okamžik vběhl vyděšený dav turistů, poráželi stoly, snažili se někde schovat. Ukrytí a vystrašení hosté po našem uklidnění, že jde prý o recesi, kroutili hlavou. Jsem smutný, že tak závažné téma někteří jedinci využívají ke svému zviditelnění. Dnes si Česká republika udělala velkou ostudu,“ napsal o víkendu na Facebooku Tomáš Ságl.

Martin Konvička dorazil s kamarády na Staromák v sobotu ve 14 hodin. Kluci oblečení jako bojovníci IS stříleli z maket zbraní do vzduchu a jednotně vykřikovali „Alláhu akbar“ – psali jsme ZDE.