Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Panika a ohrožení života v Budějicích: Muž držel ženu jako rukojmí

Panika a ohrožení života v Budějicích: Muž držel ženu jako rukojmí
Zdroj: Policie ČR
krimi

Zásahová jednotka před 16:00 vnikla do prodejny tabáku v centru Českých Budějovic, kde muž držel v prodejně ženu jako rukojmí. Dle policie ji ohrožoval na životě.

Policisté vyběhli z prodejny s ženou, viděl zpravodaj ČTK na místě. Policisté kolem prostoru postavili mobilní stěnu, bylo slyšet několik výstřelů či ran. Krátce předtím policie oznámila, že vyjednává v centru města s mužem, který drží ženu jako rukojmí a ohrožuje ji na životě. 

​Muže, který dnes držel v prodejně v centru Českých Budějovic ženu jako rukojmí, zadržela policie. Žena je zraněná, ale není ohrožena na životě, řekl novinářům jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Útočník ženu zadržoval asi hodinu. 

Policisté s ním vyjednávali přibližně od 15:00, uzavřeli část náměstí Přemysla Otakara II., kde se incident stal. Před 16:00 vnikla do prodejny zásahová jednotka, následně policisté vyběhli ven s ženou. Muže podle mluvčího policisté zadrželi, pak ho odvezli k výslechu. Jeho motiv k činu zatím neznají.

Na místě zasahovali kormě policistů i městští strážníci, hasiči a záchranáři. Při zásahu proti muži policisté použili pyrotechnické výbušky, které měly podle Bajcury zmást útočníka. "Následně jsme pachatele zneškodnili," řekl mluvčí.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy