Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Panický strach z Michaela Jacksona: Král popu, který by slavil 64, dodnes straší mladou dívku

Michael Jackson je i po smrti postrachem mladé dívky
Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 10 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Popový král Michael Jackson by dnes oslavil 64. narozeniny, je tomu však už více než třináct let, co z tohoto světa odešel na druhý břeh. Jackson byl přitom krátce před svou smrtí ve skvělé formě a chystal návrat na hudební pódia. Fanoušci po něm dodnes teskní, jak ale píše metro.co.uk, jedna mladá dívka z něj má už spoustu let panický strach. Co se jí přihodilo?

Život popového zpěváka Michaela Jacksona byl plný skandálů a emotivních momentů. Navíc trpěl chronickou nespavostí a usínal jen s léky, které mu dával jeho osobní lékař Conrad Murray, jemuž americký zpěvák platil 150 tisíc dolarů měsíčně. Ovšem právě léky od jeho doktora jej nakonec stály život.

Jak zemřel Michael Jackson?

Murray Jacksonovi podával taky hypnotikum Propofol určené k vyvolání anestezie. Tento lék Jackson dostával na své přání, užíval ho ale dva měsíce v kuse.

Jackson byl v den, kdy naposledy vydechl, připojen na přístroje, které ukazovaly jeho srdeční a tepovou frekvenci. Doktor Murray ho měl pod kontrolou, pak si ale musel odskočit, a když se vrátil, tak už legendární zpěvák nedýchal. Murray jej sice ihned začal oživovat, podle informací portálu abcnews.go.com ale nezavolal záchranku.

Stejný web píše taky o tom, že telefon o pomoc přišel až dvě hodiny poté, co Jackson dostal lék, po němž zkolaboval. Zpěváka následně převezli do lékařského centra UCLA, tam ale po hodině a 13 minutách boje zemřel.

Lékaři, kteří u Jacksona doma zasahovali, byli v šoku, kolik léků, lahviček, injekčních stříkaček, kyslíkových nádrží a kapaček u něj našli. Lékař Conrad Murray následně dostal čtyři roky za neúmyslné zabití, po dvou letech byl ale propuštěn z vězení na svobodu.

Jackson zemřel v červnu roku 2009. Od jeho smrti uplynulo už více než 13 let, ovšem odkaz, který tady za sebou zanechal, bude věčný.

Skandály Michaela Jacksona

K hudbě se dostal už jako malý, kdy začal vystupovat v rodinné skupině Jackson 5, kterou řídil jeho přísný otec Joe. Světovou superstar se stal poté, co se dal dohromady s hudebníkem Quincym Jonesem, vydal desky Thriller a Bad a zajistil si hudební nesmrtelnost.

Jeho život však provázely i četné skandály. Bojoval s kožním onemocněním vitiligem i s vlastním nosem, kvůli čemuž se podrobil mnoha plastickým operacím. Zároveň byl obviněn ze sexuálního obtěžování dětí, což se s ním táhlo až do jeho smrti.

Ženy a děti Michaela Jacksona

Michael Jackson byl i dvakrát ženatý. Poprvé si vzal dceru Elvise Presleyho, Lisu Marii Presley, která po svatbě řekla pro people.com: „Jsem do Michaela velmi zamilovaná a zasvětím svůj život tomu, abych byla jeho manželkou. Chápu ho a podporuji. Oba se těšíme na založení rodiny.“ Po dvou letech šli ale od sebe.

Následně se oženil v hotelovém pokoji se zdravotní sestrou Debbie Rowe. Sice žili odděleně, přesto spolu měli děti Paris Catherine Jackson a Prince Michaela Jacksona, i když se o jeho otcovství žhavě spekulovalo. Třetího potomka, syna Prince Michaela Jacksona II, mu porodila náhradní matka.

Panický strach z Michaela Jacksona

Jackson má dodnes po celém světě miliony fanoušků. Výjimkou je ale osmnáctiletá Britka Ruby Marriott, která z něj má celoživotní panický strach. „Všechno to začalo, když mi bylo asi pět let. Moje sestra se sestřenicí mi ho ukazovaly na strašidelných videích a pouštěly mi konspirační teorie o tom, že je naživu. Všechno to vyvrcholilo dovolenou v Los Angeles. V domě, kde jsme byli ubytovaní, byly dveře s osmi visacími zámky. Někdo z rodiny zavtipkoval, že se tam možná ukrývá Michael Jackson. Každou noc po dobu tří týdnů se mi pak zdálo, jak vylézá ze skříně a jde si pro mě, zatímco spím,“ citoval ji portál metro.co.uk.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy