Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Panička (19) v Plzni nechala psa vařit v autě: Museli ho zachránit strážníci

Zdroj: MP Plzeň
nezodpovědnost
Strážníci městské policie byli v pondělí odpoledne upozorněni na psa, kterého někdo nechal v zaparkovaném autě v Divadelní ulici v Plzni. Vůz se navíc nacházel na přímém slunci a jak se později ukázalo, teprve devatenáctiletá panička si myslela, že pootevřené okénko nebohému trpasličímu špicovi stačí.

Majitelku vozu a přehřátého pejska pomáhalo hledat několik lidí z okolí, k vozidlu se ale nikdo nepřihlásil. Jeden z provozovatelů místního podniku se dokonce snažil auto ochladit, trpasličí špic v něm prý ale byl v době příjezdu policie už více než 40 minut a špatně reagoval na okolní podněty.

Ačkoliv se strážníkům podařilo majitelku vozu zajistit, následně zjistili, že není z Plzně, situaci tedy vyhodnotili jako krizovou a do auta vnikli. Strážnice prostrčila do auta ruku pootevřeným okýnkem a podařilo se jí otevřít dveře a psa osvobodit.

Dehydrovaný pes dostal od policistů napít, vzali ho odpočinout do stínu a následně ho ještě zchladili na služebně, kam ho převezli. Majitelce nechali za stěračem lístek s adresou, na které může svého psa najít, a rovnou také s výzvou za spáchaný dopravní přestupek, žena totiž nezaplatila ani parkovné.

Majitelka si svého psa na služebně vyzvedla až za další dvě desítky minut, přičemž je jasné, že bez zásahu strážníků by už její pejsek nebyl na tomto světě. Nechávat své mazlíčky v těchto extrémních vedrech zavřené v autech je velmi nezodpovědné. Veterinářka Zora Urbanová naopak radí, aby páníčci omezili pobyt svých zvířat na slunci a dohlíželi na jejich dostatečný příjem tekutin.

Redaktoři eXtra.cz si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je, v extrémních tropech sedět v zavřeném autě na přímém slunci. Hned po zabouchnutí dveří začala teplota v autě stoupat a redaktorům nastaly těžké chvíle. Dětský organismus se ale přehřeje mnohem rychleji a i pár minut v zavřeném autě může dítěti způsobit smrt.

Související články

Další články