„Nikdy to nevymažu z paměti. Přišla jsem o dítě. Chtěla jsem udělat jen kávu a z té lahve začaly jít divné plameny, pak se to stalo, když vše kolem začalo hořet,“ popsala vzpomínku na situaci, kterou nikdo nechce zažít. „Manžel z plamenů vytáhl psa, moc jsme toho nezachránili,“ dodala.

Onen osudný den šestatřicetiletá Věra Krupková přišla o to nejcennější. Jedno z jejích tří dětí, sedmnáctiměsíční Gabriel, zemřelo v nemocnici na následky požáru. Otec rodiny je stále v nemocnici a zotavuje se z hrozné události, ale údajně je na tom už lépe.

Věra tak zůstala na výchovu tříletého Samuela a tříměsíčního Daniela úplně sama bez střechy nad hlavou. Lidé rodině darovali přes čtyři miliony korun, z čehož je maminka hrozně nadšená a všem za jejich solidárnost děkuje, ale má to jeden háček.

„Někteří nám závidí,“ řekla Věra v rozhovoru pro MF DNES. „Někomu asi vadí, že nám přišlo tolik peněz. Kamarád slyšel, jak se baví skladníci o tom, že už máme na účtu několik milionů a já že v televizi dělám chudinku. Místní v blízkém okolí se někdy vyptávají, jestli už náhodou těch darů nemám dost. Nerozumím tomu.“

„Asi nikdy nic podobného nezažili, jinak by takhle nemluvili. Já jim klidně všechny ty peníze dám a ještě i něco přidám, když mi vrátí zpátky živého syna a muž se uzdraví. Pak ať si vezmou všechno,“ popisuje žena svoji velmi těžkou životní situaci.