Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pane prezidente, půjčte nám peníze. Zemana čekají na chalupě v Novém Veselí stohy dopisů

Pane prezidente, půjčte nám peníze. Zemana čekají na chalupě v Novém Veselí stohy dopisů
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
ZEMANOVA DOVOLENÁ
Odpočinek prezident Miloš Zeman (75) nenajde ani na Vysočině. Ledaže by se nevěnoval došlé korespondenci. Poštovní schránka na chalupě v Novém Veselí je prý plná dopisů a žádostí o finanční pomoc, řekl eXtra.cz Zemanův soused.

Píší o peníze

Já mu nestačím nosit dopisy. Furt mu někdo píše, že potřebuje peníze,“ směje se Stanislav Černý z bývalého mlýna. Ten sousedí se Zemanovou chalupou. Obě nemovitosti spojuje chodba. Řada turistů obdivujících prezidentovo letní sídlo na Vysočině tak nevědomky fotí dům jeho souseda.

Lidi se pletou

"Přijela nějaká paní, fotila si to tady. Tak jsem jí řekl, paní, pojďte, pustím vás sem na dvůr a vyfotím vás pod prezidentskými okny. Ukázal jsem, kde to má ten Zeman, ta dvě okna. To byla šťastná," vyprávěl reportérům eXtra.cz Stanislav Černý.

Výletníci si podle něj dům, který patří rodu jeho manželky už stovky let, se Zemanovým domem pletou. „Děvče v Praze jí nevěřilo, žádný dvě místnosti vzadu, ale velký bílý stavení že má. To si lidi pletou,“ řekl Černý.

Zeman neví, kdy dorazí

Miloš Zeman koupil chalupu v Novém Veselí v 80. letech. Jde o skromný příbytek, jehož podlahová plocha má výměru 101 metrů čtverečních. Patrový domek má jeden pokoj v přízemí a v patře ložnici.

Červencovou dovolenou strávil Zeman v letním sídle v Lánech. Plánuje navštívit i Nové Veselí. Zatím ale není jasné kdy. "Není stanoven přesný termín návštěvy Nového Veselí," uvedl pro eXtra.cz prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Související články

Další články