Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pane prezidente, co to je zm*d? Zeman už hlouběji klesnout nemůže, nešetří Češi kritikou

Miloš Zeman to pořádně přehnal.
Zdroj: archiv
Bojovali proti "ekonomickým z**dům", proto dostanou státní vyznamenání. Tak včera Miloš Zeman (74) mluvil v pořadu Hovory z Lán s Janem Pokorným. Už v roce 2014 Radiožurnálu pořádně zavařil již legendárním výrokem "k*nda sem, k*nda tam". Extrémní vulgarita prezidenta je pro většinu Čechů neúnosná.

Miloš Zeman (74) po čtyřech letech znovu natvrdo ukázal, že slušnost je mu naprosto cizí. V pořadu Radiožurnálu Hovory z Lán v pondělí perlil tak, že se posluchači nestačili divit. Po nechvalně proslulém výroku „k*nda sem, k*nda tam“ z roku 2014 šel do ještě většího extrému.

Prezident zdůvodňoval udělení státního vyznamenání expředsedkyni Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, investora Pavola Krúpu a bývalou novinářku a poslankyni za ANO Janu Lorencovou. Řekl, že bojovali proti „ekonomickým zm*dům“, proto si zasluhují ocenění.

Češi jsou ze Zemanova chování pořádně znechuceni. „Zeman je sprosťák, ale to víme už dávno. Dnešní výrok to jen potvrzuje, ale už mě to vlastně ani nepřekvapuje. A sprostá slova vlastně ani nejsou to nejhorší, horší jsou jeho sprosté činy. Těším se, až konečně budeme mít jiného prezidenta,“ píše rozhořčený Štěpán.

Po sociálních sítích koluje dokonce dopis od malého dítěte. „Dobrý den, pane prezidente, píše vám 9letý Šimon Stejskal. Ptám se vás, co znamená slovo zm*d? Rodiče mi to nechtěli vysvětlit,“ stojí ve psaní. „Těžko se to našemu klukovi vysvětluje, tak se prostě rozhodl zeptat sám,“ připsal chlapcův otec k fotce dopisu, který se virálně šíří po českém internetu. „Takového člověka na Pražském hradě už nemůžeme trpět. Tohle není prezident, ale obyčejný ubohý hulvát,“ myslí si Andrea, kterou Zemanovy vulgarismy vytočili zvlášť kvůli tomu, že je mohou zaslechnout i děti.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček už Zemana tradičně obhajoval na Twitteru. Tentokrát k tomu použil citát Jaroslava Haška: „Lidé, kteří se pozastavují nad silným výrazem, jsou zbabělci, neboť skutečný život je překvapuje a tací slabí lidé jsou právě těmi největšími poškozovači kultury i charakteru.“

Související články

Další články