Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Pandemie skončí v srpnu, příští týden budou tisíce nakažených, tvrdí český biolog

Pandemie skončí v srpnu, příští týden budou tisíce nakažených, tvrdí český biolog
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
kdy to skončí?
Česko je s odhalováním nakažených aktuálně pět dní pozadu, přenašeči koronaviru jsou děti a mladí lidí a pandemie skončí pravděpodobně v srpnu. Takové výroky uvedl pro kanál DVTV molekulární biolog a odborník na DNA diagnostiku z Masarykovy univerzity v Brně Omar Šerý.

Podle Omara Šerého je Česko v odhalování nakažených koronavirem pět dní pozadu. Ve skutečnosti je tedy nakažených už mnohem víc.

Tisíce nakažených

Šerý, který promluvil pro DVTV ve čtvrtek 12. března, je přesvědčený, že v pondělí, tedy 16. března bude u nás oficiálně nakažených pacientů 400 a další dny bude počet strmě stoupat. "Další týden to budou tisíce," řekl odborník, který se svou predikcí strefil i do počtu nakažených i mrtvých v Itálii, kterou vypracoval začátkem března.

Situace v Itálii by se co se týká úmrtnosti u nás opakovat neměla. "Je tam velké procento starších lidí a seniorů, kteří koronaviru v Itálii nejčastěji podléhají," řekl Šerý.

Málo se testuje

"Doporučil bych, aby se testovalo, co nejvíce. Restrikce ze strany státního zdravotního ústavu směrem k soukromým laboratořím pokládám za zbytečné. Ve všech laboratořích, které pracují s klinickými vzorky, se v příštích dnech začne testovat i koronavirus, musí se tomu přizpůsobit," uvedl.

Konec přijde v srpnu

Podle výpočtů, vycházejících z toho, co se dělo v Číně bychom si měli podle Šerého oddechnout za pět měsíců. "Do dvou a půl měsíců by měla epidemie kulminovat a další dva a půl měsíců to bude postupně ubývat," prozradil svůj odhad Šerý.

Pandemie koronaviru by tedy měla ustupovat v létě, přičemž v srpnu by měl šířící virus utichnout.

Situaci ohledně vývoje koronaviru sledujeme ONLINE.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy