Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Pandemie nekončí, chraňte se stejně, jako to dělají zdravotníci

Pandemie nekončí, chraňte se stejně, jako to dělají zdravotníci
Zdroj: Hartman-Rico
Pandemie nekončí

Někdo si možná před rokem myslel, že touto dobou už bude globální pandemie covidu-19 jen historií, námětem pro filmy a knihy, tématem do učebnic a nepříjemnou vzpomínkou pro celý svět. Opak je však pravdou, covid nad člověkem stále vítězí.

Lékaři, sestry a další hrdinové dnešní doby, kteří se starají o pacienty v nemocnicích, jsou, jak se říká, v první linii. Ochrana je pro ně skutečně zásadní. I proto využívají Sterillium Protect & Care Gel od Hartmann-Rico. Stejně chráněni teď mohou být všichni, gel lze totiž nově zakoupit v lékárnách, ale i drogeriích a na www.lekarnahartmann.cz.

Sterillium Protect & Care Gel je velkým protivníkem všech virů a bakterií, dokáže jich totiž zničit 99,99 % a konkrétně proti koronaviru je účinný již za 15 sekund. Sílu má díky vysokému obsahu alkoholu, konkrétně 85 % ethanolu. Výhodou je několik variant balení, takže si lze koupit buď 35ml lahvičku do kabelky, větší 100ml na cesty nebo do auta i velké 475ml balení s dávkovačem. Velkou výhodou je, že je gel obohacen o parfém, a díky komplexu pečujících látek hydratuje pokožku a zanechává ruce příjemně hebké.

Gel vybírejte pečlivě, čtěte etikety

„Dezinfekční přípravky Sterillium mají již 55 let důvěru zdravotníků, kteří je denně používají při své práci. Jsme rádi, že nyní můžeme stejně účinnou ochranu poskytnout i ostatním spotřebitelům ve svých domovech,“ říká Kateřina Vašínová, brand manažerka pro divizi Dezinfekce společnosti HARTMANN-RICO.

Výběru správného dezinfekčního přípravku bychom měli věnovat velkou pozornost, aby skutečně sloužil tak, jak má. Začtěte se do etikety a chtějte se dočíst, že je virucidní, virucidní na obalené viry nebo přímo účinný proti koronaviru.

Právě pandemie covidu-19 ukázala lidstvu, jak důležité je dodržovat hygienu rukou a snad právě to bude tím, co si z nelehkých časů ponecháme navždy. A i když jsme si všichni zvykli dezinfikovat si ruce vždy, když je to potřeba, není nic lepšího, než si umýt ruce tekoucí vodou a mýdlem.

Nejlepší je umýt si ruce vodou a mýdlem

„Ačkoliv jsme jedním z hlavních světových výrobců dezinfekce, vždy ji, vedle zdravotnických zařízení, doporučujeme především tam, kde není tak jednoduché umýt si ruce vodou a mýdlem nebo je nutné dočasně zvýšit standard hygieny rukou, např. když má někdo v domácnosti infekční onemocnění,“ potvrzuje Petr Havlíček, který je ve společnosti HARTMANN – RICO za oblast dezinfekce zodpovědný.

Na to letos upozornila i Světová zdravotnická organizace, která vyhlašuje už do roku 2008 15. říjen Světovým dnem mytí rukou. A v Hartmann-Rico s tím souhlasí, i podle nich je mytí rukou mýdlem stále ten nejjednodušší, nejúčinnější a také finančně dostupný způsob prevence nemocí a záchrany životů.

Společnost si dokonce na téma hygieny rukou nechala vypracovat průzkum, který přinesl zajímavá fakta. Více než 75 % dotazovaných používá k hygieně rukou jak mýdlo, tak i dezinfekci, téměř 50 % po ní dokonce sáhne i po příchodu domů. Přes 40 % z celkem bezmála tisícovky oslovených respondentů také spočítala, že dezinfekci použije 2x až 3x denně.


Související články

Další články