Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pán Prstenů: Dvě Věže. Při natáčení se zranil Viggo Mortensen i Orlando Bloom

Pán Prstenů: Dvě Věže: Zlomený prst Viga Mortenssena i rozbitá žebra Orlando Blooma
Zdroj: New Line Cinema
+ Další 2 fotografie
filmová klasika

Filmová trilogie Pán Prstenů z dílny režiséra Petera Jacksona patří už k filmovým klasikám. Druhý díl této série provázela při náročném natáčení řada vtipných i kuriózních momentů. Pojďte si některé z nich s námi připomenout.

Snímek Pán Prstenů: Dvě věže je druhým velkolepým pokračováním filmové trilogie režiséra Petera Jacksona podle předlohy slavné knihy J. R. R. Tolkiena. Do kin šel o rok později než první snímek Pán prstenů: Společenstvo prstenu. Natáčení podle webu csfd.cz probíhalo od 13. dubna do 22. prosince 2000 a od 30. března do 29. května 2002. Kulisy k filmu poskytla krásná příroda Nového Zélandu a obsazeny byly špičkové hollywoodské hvězdy.

Jako u všech filmů ani zde se natáčení neobešlo bez různých kuriozit, kiksů nebo vtipných momentů. Patří mezi ně i různá zranění, která si herci během natáčení přivodili. Orlando Bloom si zlomil několik žeber při pádů z koně, Viggo Mortensen si zase zlomil prst a herecký dvojník Gimliho Brett Beattie si zranil koleno.

Ženy s falešnými vousy a sto skřetů

Filmová trilogie tehdy překvapila na svou dobu propracovanými animacemi. Jen základní filmová verze obsahovala přes 800 speciálních efektů. V rozšířené verzi jich přibylo dalších 160. Triky se týkaly i davových scén, kde byli účastníci uměle doplňováni. Platí to především pro obávané skřety, kde hrálo ne více než 100 lidí. Zbytek byl přidán uměle.

Při natáčení se dbalo i na citlivé zacházení se zvířaty. Z toho důvodu byly v bitvě o Helmův žleb používány pouze šípy zhotovené z lepenky, aby se nezranili koně. Kuriózní je v této souvislosti i průběh natáčení slavných Rohanských jezdců na koních. Ty totiž měly hrát namaskované ženy s falešnými vousy. A to z toho důvodu, že komparzistky uměly na koních jezdit mnohem lépe než většina mužů.

Související články

Další články