Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pan profesor řeší v seriálu anorexii: Se zákeřnou nemocí se poprala herečka i v soukromí

Seriál Pan profesor prý umí Slováci lépe, zlobí se diváci.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
Anorexie

V nejnovějším díle seriálu Pan profesor se bude hlavní představitel Vojtěch Dyk zabývat anorexií. Dívka, která v seriálu ztvárnila postavu trpící touto zákeřnou nemocí, se s ní potýkala i v reálu. Herečka Leona Skleničková o tom pohovořila pro web Aha!.

Seriál Pan profesor vysílá televize Nova a hlavní roli v něm ztvárňuje Vojtěch Dyk (36). Řeší se v něm spousta témat a kromě těch banálních také serióznější. V nastávajícím díle se objeví dívka Lucie, která trpí mentální anorexií způsobenou nedostatečným sebevědomím.

Byla jsem dost kostřička

Samotná představitelka Lucie, kterou si zahrála Leona Skleničková (22), má se zákeřnou nemocí i osobní zkušenosti. Anorexie u mě začala zhruba ve dvanácti letech. Chtěla jsem být dokonalá a nejoblíbenější. Zhruba v šestnácti, sedmnácti jsem byla dost kostřička, ale nikdy jsem nedošla na to fyzické dno. Ale samozřejmě problémy s tím spojené jsem měla,” prozradila Leona Skleničková pro Aha!.

Leona dodává, že anorexie se rozhodně netýká jen děvčat, ale postihuje i kluky. Jelikož jsem si tím také prošla, chtěla bych všem, kterých se to týká, říct, že se můžete zbavit té věčné vnitřní tenze strachu z jídla a sebenenávistných myšlenek. Hlavně to nesmíte podceňovat, protože to není jen nějaká slabost nebo nedostatek silné vůle, ale nemoc, která se dá vyléčit,“ nechala se slyšet a dala tak naději všem lidem, kteří touto nemocí trpí.

Související články

Další články