To, že ve filmu hrál grázla Rosenheima, který ležel v žaludku třídnímu učiteli Igoru Hnízdovi, bylo vlastně legrační. Jeho postava se stala legendární. Ale co už tak vtipné není, je soukromý život dětského herce. Spustil se na šikmou plochu. Hlavní roli v tom hrály hlavně drogy a nechuť pracovat.

Dětská hvězda Marek Endál začal před několika lety fetovat, především si ve velkém dopřával pervitin. Neostýchal se ho ani vyrábět v domě svých rodičů, místo toho, aby se snažil najít nějakou slušnou práci. Ti si s povedeným synáčkem nevěděli rady.

Jenže to nemohlo skončit jinak, než že se dostal do spárů policie a byl držen ve vazbě. Kdo by si řekl, že ho to napraví a vezme si z toho ponaučení, tak ten se krutě mýlí. Proč by měl respektovat práci a živit se rukama? To Marek nechtěl a v roli kriminálníka, která mu šla výtečně, pokračoval dál. Práce mu smrděla, radši s kumpány rozkrádali železo a prodávali ho do sběru a drogám se také nevyhýbal.

„Je ho škoda, byl to takovej pěknej kluk, a hlavně šikovnej. Já se právě snažím, aby si vydělával rukama… Víte, co si myslím, že už se to tak strašně veze, že zaplácává dluh dluhem a podobně,“ řekla pro FTV Prima sestra Endála.

Jenže její povedený bratříček si pomoci nevážil a se soudy měl opět oplétačky. Momentálně o Markovi nejsou žádné informace. Nikdo neví, jestli ho něco osvítilo a začal žít spořádaně, nebo drogy vládnou jeho životem nadále. Je to smutné, jak mladý, nadějný herec může skončit…