Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Pamatujete si na rebelku Alanis Morissette? Dnes je z ní hrdá maminka!

Alanis Morissette tehdy a dnes.
Zdroj: Profimedia, archiv
+ Další 4 fotografie
Kanadská zpěvačka Alanis Morissette byla na vrcholu slávy na začátku devadesátých let se svým albem Jagged Little Pill. Dlouhovlasá rockerka ovládla snad všechny hitparády a vypadalo to, že má slibně nakročeno k ovládnutí hudební scény. Co se stalo pak?

Na klavír začala hrát v šesti letech a s rodiči cestovala po celé Kanadě i Americe. Dokonce strávila několik let v Německu, než se vrátila do Ottawy. Alanis Morissette to vždycky táhlo k hudbě, první album vydala už v roce 1991. Mělo jednoduchý název – Alanis – a song Too Hot z tanečního a popového alba se dokonce dostal do hitparád.

O Alanis byl velký zájem, ale ona jako mladá slávu nezvládla. V 17 letech se u ní objevila anorexie, bulimie i deprese. Musela si dát pauzu a jít na léčení. V roce 1992 vyhrála Grammy a od té doby její hvězda stoupala stále výš. Úspěch vyvrcholil v roce 1995 albem Jagged Little Pill, odkud je i kultovní píseň Ironic.

Další tři roky byly pro Alanis kolotočem turné, vystupování v televizích, přebírání cen a večírků. Nakonec prohlásila, že už je z celého světa šoubyznysu unavená a odjela cvičit jógu do Indie. Po návratu nahrála další dvě alba, ale fanoušky už nenadchla.

Od té doby se stáhla. Užívá si svých dvou potomků – sedmiletého syna a roční dcerky. Oba má s rapperem, který si říká Mario „Souleye“ Treadway. Alanis vypadá opravdu spokojeně a jako hrdá maminka.

Související články

Další články