Ještě než začal Clark Kent pracovat v Daily Planet, žil s rodiči na farmě v městečku Smalville. Zažíval si tady první lásky, chodil do školy a poprvé potkal svého úhlavního nepřítele Lexe. Přesně o tom byl seriál, kde zazářil Tom Welling, který do té doby hrál hlavně v divadlech.

Hned po střední věděl, že se chce stát hercem. Šel pracovat jako stavební dělník, aby se ve volném čase mohl co nejvíc věnovat herectví. Zahrál si v seriálu Soudkyně Amy nebo Speciální jednotka. Zlom přišel až ve Smalville. Do role Clarka byl vybrán z 2000 uchazečů a fanoušci se shodují, že tvůrci nemohli sáhnout po lepším herci! Tom je prostě slušňák a ta záchrana světa mu kouká z očí.

Nakonec se natočilo neuvěřitelných 217 epizod tohoto seriálu a Tom vyhrál několik cen. Bohužel si úspěch neobhájil a nyní se ve filmech objevuje už minimálně. Nejvýraznější byla jeho role ve snímky Dvanáct do tuctu, kde si zahrál i s Ashtonem Kutcherem.

Dnes je to skoro čtyřicetiletý muž. Místy má šediny, tváře trochu naducané, ale pořád je to krasavec se širokými rameny. Nyní se spekuluje o tom, že by se před kamerami opět objevil v roli Supermana.