Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Pamatujete si na Metráčka? Podívejte se, jak Jíťa vypadá dnes!

Zdroj: Filmové studio Barrandov
Film Metráček je kultovním československým snímkem, který spatřil světlo světa už v roce 1971. Hlavní roli hraje herečka Markéta Světlíková, která je žákyní deváté třídy a trpí nadváhou. Role Jitky Pažoutové byla její největší a také i poslední velkou filmovou rolí.

Žákyně deváté třídy Jitka Pažoutová trpí svou nadváhou a neobratností. Největším utrpením pro ni jsou hodiny tělocviku, vedené sympatickým tělocvikářem Bohouškem. Jedinou výjimkou je vybíjená, kde sice není příliš úspěšná v chytání míče, zato její střely jsou nechytatelné dělovky. Nikdo netuší, že trénuje doma, kde se trefuje míčem do zdi, na níž je Bohouškovo jméno.

Postava Jituš byla pro herečku Markétu Světlíkovou zásadní a dá se říct i největší. S touto rolí je herečka spojována i po desítkách let od natáčení. Od dětství ale hrála také v kolínském divadle, kde pracovali i její rodiče.

Markéta dnes rozhovory poskytuje jen zřídka, a když se rozhodne vyjádřit kladně, vzpomíná jak na natáčení, tak i vřelý přístup režiséra Pinkavy. Později Markéta vystudovala Pražskou konzervatoř a svůj život zasvětila amatérskému divadlu.

Od roku 2003 byla režisérkou ochotnického souboru DOVEDA. Momentálně jí je 62 let a vůbec se nezměnila. Při pohledu na ni se vám okamžitě vybaví postava Jitky Pažoutové z legendárního filmu. Ten si můžete připomenout v neděli odpoledne na Nově.

Související články

Další články