Skupina vznikla již v roce 1990, ovšem charismatická zpěvačka přišla do skupiny až v roce 1994 a od té doby se začala psát historie kapely tak, jak ji známe všichni dodnes.

Fanoušci se o nich ale dozvěděli až v roce 1996, kdy se svojí písní Open your eyes vyhráli hudební soutěž v Německu. Singl se stal dlouhou dobu nejhranější skladbou v rádiích nejen v jejich rodné zemi a udělal z nich velké hvězdy. Debutové album Proud like God bylo velmi úspěšné i se skvělým a nezapomenutelným singlem Lord of the boards.

Brzy přišli s dalším albem, ale až to třetí přineslo singly, které u fanoušků uspěly – You Cant stop me a Pretty in Scarlet, ale nedosahovaly takových kvalit jako třeba Open your eyes. V roce 2004 ale přišel výběr největších hitů. Planet of Apes s úspěšným singlem Break the line a kapela oznámila pauzu, i když to nevypadalo, že by jim došla energie.

Sandra Nasic to zkoušela sólově a ostatní členové založili novou skupinu. Bohužel se nedočkali žádných úspěchů. Fanoušci ovšem ožili v roce 2009, kdy skupina oznámila, že nahrává nové album. To skutečně vyšlo v roce 2011, ale vypadalo to, že staré časy jsou pryč. Deska byla mírnější než jejich předchozí počiny, jakmile se ale vrátili na koncertní pódia a festivaly, vypadalo to, jako by žádná pauza nebyla.

V roce 2014 přišlo další album, ale pro mnohé fanoušky bylo opravdovým zklamáním. Raději všichni vzpomínají na staré dobré časy a skvělé singly. Sandra je stále stejně energická a jejich live vystoupení jsou opravdu skvělá. O tom se mohli několikrát přesvědčit i fanoušci u nás. Možná již nikdy nevydají singly jako dřív, ale jejich koncert by měl vidět každý, komu není tahle formace jedno.