Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pamatujete si hit Lord of the boards? Guano Apes složili hymnu pro všechny snowboarďáky. Kde jsou ale dnes?

Pamatujete si hit Lord of the boards? Guano Apes složili hymnu pro všechny snowboarďáky. Kde jsou ale dnes?
Zdroj: youtube.com
Německá senzace. Skupina, která byla milovaná a měla miliony fanoušků po celém světě. Kde je ale skvělým Guano Apes konec dnes?

Skupina vznikla již v roce 1990, ovšem charismatická zpěvačka přišla do skupiny až v roce 1994 a od té doby se začala psát historie kapely tak, jak ji známe všichni dodnes.

Fanoušci se o nich ale dozvěděli až v roce 1996, kdy se svojí písní Open your eyes vyhráli hudební soutěž v Německu. Singl se stal dlouhou dobu nejhranější skladbou v rádiích nejen v jejich rodné zemi a udělal z nich velké hvězdy. Debutové album Proud like God bylo velmi úspěšné i se skvělým a nezapomenutelným singlem Lord of the boards.

Brzy přišli s dalším albem, ale až to třetí přineslo singly, které u fanoušků uspěly - You Cant stop me a Pretty in Scarlet, ale nedosahovaly takových kvalit jako třeba Open your eyes. V roce 2004 ale přišel výběr největších hitů. Planet of Apes s úspěšným singlem Break the line a kapela oznámila pauzu, i když to nevypadalo, že by jim došla energie.

Sandra Nasic to zkoušela sólově a ostatní členové založili novou skupinu. Bohužel se nedočkali žádných úspěchů. Fanoušci ovšem ožili v roce 2009, kdy skupina oznámila, že nahrává nové album. To skutečně vyšlo v roce 2011, ale vypadalo to, že staré časy jsou pryč. Deska byla mírnější než jejich předchozí počiny, jakmile se ale vrátili na koncertní pódia a festivaly, vypadalo to, jako by žádná pauza nebyla.

V roce 2014 přišlo další album, ale pro mnohé fanoušky bylo opravdovým zklamáním. Raději všichni vzpomínají na staré dobré časy a skvělé singly. Sandra je stále stejně energická a jejich live vystoupení jsou opravdu skvělá. O tom se mohli několikrát přesvědčit i fanoušci u nás. Možná již nikdy nevydají singly jako dřív, ale jejich koncert by měl vidět každý, komu není tahle formace jedno.

Související články

Další články