Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Pamatujete si film Za trnkovým keřem: Takhle vypadá chalupa, kde natáčel Tomáš Holý slavnou trilogii

Pamatujete si film Za trnkovým keřem: Takhle vypadá chalupa, kde natáčel Tomáš Holý slavnou trilogii
Zdroj: sreality, Filmové Studio Barrandov
+ Dalších 11 fotografií
galerie
Film Za trnkovým keřem je poslední část trilogie ze šumavských lesů, uzavírající příhody hajného Straky (Gustáv Valach) a jeho vnuka Vény (Tomáš Holý). Jako v předchozích snímcích i v tomto přijíždí zvídavý klučina k dědovi na prázdniny. A ani tentokrát nebude nouze o dobrodružství a komické situace.

V 70. a 80. letech minulého století byly snímky s nadaným dětským hercem Tomášem Holým velkým hitem. Pod Jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem jsou jeho nejznámějšími filmy a zároveň trilogií, kterou si diváci rádi připomenou i dnes. Jen málokdo při sledování filmů nesnil o tom, že by se jednou podíval do chaloupky, v níž Holý se svým filmovým dědečkem Gustávem Valachem trávil čas.

Režisér filmů Václav Gajer si chalupu se zvoničkou na střeše zamiloval a rozhodně se není čemu divit. Byla by velká škoda, kdyby se malebná roubenka dostala do rukou člověka, který by ji chtěl kompletně zrekonstruovat a změnit její vzhled. Nádherné stavení s tak slavnou historií je zkrátka potřeba zachovat.

Dnešní podoba

Do galerie se podívejte na to, jak krásná chaloupka, v níž Tomáš Holý natáčel své filmy, vypadá dnes. Ze své podoby naštěstí příliš neztratila a působí téměř stejně útulně jako právě v českých filmových hitech.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy