Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pamatujete si Borůvku a další? Takhle vypadají hvězdy slavné filmové série o básnících dnes

Zdroj: Facebook/Socialismus/Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
proměny
Konec básníků v Čechách, další díl z oblíbené legendární filmové série, si můžete dnes připomenout v televizi. Jak se od doby natáčení změnili hlavní představitelé této oblíbené hexalogie?

Básnická trilogie se v 80. letech stala oblíbenou klasikou, a to zejména díky spojení jemně podaných lapálií dospívajících mladíků s celkem drsným lékařským prostředím. Režisér Dušan Klein k trilogii přidal ještě tři další díly, které sice nesklízely takový úspěch jako ty předchozí, přesto se jejich hrdinové do paměti televizních diváků zapsali.

Pojďte se společně s námi podívat na to, jak dnes vypadá třeba Kendy nebo půvabná Borůvka.

Borůvka – Miroslava Šafránková (61)

„Namaluji tvoje srdce, dvě ještěrky na opuce,“ těmito verši sváděl Štěpánek roztomilou Borůvku ve slavném prvním díle. Tehdy byla Miroslava Šafránková, sestra herečky Libuše Šafránkové, skutečně okouzlující. Herečka se po skončení filmové kariéry provdala do Německa, kde vystudovala ekonomii a stala se podnikatelkou. Před televizní kameru se už ale vrátit nehodlá. Naposledy jste ji mohli vidět v pokračování pohádkového seriálu Arabela.

Píšťalka – Eva Vejmělková (50)

Pro mnohé představovala plavovlasá Píšťalka tu nejhezčí ze Štěpánkových lásek. Její pronikavě modré oči a dlouhé vlasy upoutaly nejednoho televizního diváka, a to nejen v Básnících. Za sexbombu byla považována i díky filmu Fontána pre Zuzanu. Málokdo ovšem ví, že krásná Eva Vejmělková, která nedávno oslavila 49. narozeniny, kromě herectví vystudovala i psychologii. Dnes pracuje s drogově závislými a specializuje se na hypnózu.

Štěpánek – Pavel Kříž (58)

Hlavní postava slavné hexalogie, Štěpánek alias Pavel Kříž byl ve své době idolem. Jeho zvláštní kukuč a hlavně role vyjukaného studenta medicíny mu vynesla značnou popularitu. Emigroval do Kanady, kde vystudoval univerzitu ve Vancouveru. Momentálně v Čechách dokončil několik filmových projektů. Mohli jste ho vidět například i v taneční soutěži StarDance

Kendy - David Matásek (56)

Donchuána a kamaráda hlavního hrdiny Štěpánka, filmového nadšence Kendyho si jistě pamatujete. Herce Davida Matáska si každý dodnes spojuje se skupinou Orlík, do doby, kdy byl muzikantem, se ale údajně již nevrací. Hudbě se věnuje okrajově, působí na divadelních prknech a vidět ho můžete i na televizních obrazovkách.

Vendulka utěšitelka – Eva Jeníčková (54)

Kdo by si nepamatoval rozvernou a muže milující Vendulku utěšitelku? Herečka Eva Jeníčková před lety zanechala rozjeté kariéry v komunistickém Československu a odešla do Ameriky, kde se herectvím také živila. Dnes je zpět v Česku a věnuje se natáčení televizního seriálu.

Jeskyňka - Adriana Tarábková (53)

Svůdná zdravotní sestřička, pro niž Štěpánkovo srdce zahořelo ve druhém díle Básníků, herectví pověsila na hřebík. Založila firmu na obalové materiály a je šťastně provdaná za fotbalového pohlavára Slovanu Bratislava. K natáčení se vrátit nechce, svět šoubyznysu jí přijde příliš krutý.

Související články

Další články