Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Pamatujete na Jeskyňku z Básníků? Takhle po 35 letech vypadá její představitelka

Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
Básníci
Adriana Tarábková (53) se proslavila rolí krásné zdravotní sestřičky Jeskyňky ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze, který natočil Dušan Klein v roce 1984. Pavel Kříž (58) se ji v něm snažil jemně svádět. Herečka i mnoho let po natáčení vypadá pořád báječně. Zub času se na ní příliš nepodepsal.

Jeskyňka z Básníků svůj poslední film natočila před mnoha a mnoha lety. Romantický film Jak básníci přicházejí o iluze natočil Dušan Klein v roce 1984. Adriana Tarábková byla díky svůdné postavě předurčena pro kameru, ale i přesto se slibné kariéry herečky vzdala.

„Ještě na začátku školního roku v osmé třídě jsem stála v řadě při tělocviku jako nejmenší na posledním místě. Všechny moje spolužačky už vypadaly jako ženy. Já byla malá a hubená jako kotě. O rok později jsem byla najednou druhá nejvyšší, ale stále hubená. Dnes by to bylo možná plus, ale v době, když jsem dospívala já, ještě kult štíhlosti nebyl na pořadu dne. Takže jsem vyrůstala s pocitem, že všechna děvčata kolem jsou krásná a já je možná někdy dostihnu,“ uvedla po letech v rozhovoru pro MF Dnes. Dnes je ráda, že stojí mimo showbyznys.

Prý by to bylo pro ni moc kruté, kdyby z ní byla filmová hvězda. Jako svůj životní úspěch bere to, že má šťastné manželství. Za muže si vzala fotbalového bosse ze Slovanu Bratislava. Manžela doprovází na všechny důležité zápasy. Sama si založila firmu na obalové materiály a za nic by neměnila. Dostala příležitost vrátit se k filmování, ale nabídku slovenské televize odmítla, do velkého světa filmu se vracet už rozhodně nechce.

Související články

Další články