Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Pálil ho žehličkou, Simona se v klidu dívala: Marečkův otčím dostal 22 let, kolik matka

Pálil ho žehličkou, Simona se v klidu dívala: Marečkův otčím dostal 22 let, kolik matka
Zdroj: archiv
+ Dalších 16 fotografií
Utýraný Mareček z Loun
Případ utýraného Marečka z Loun dodnes otřásá veřejností. Pražský vrchní soud konečně rozhodl o osudu Josefa Kuči, který chlapečka umučil k smrti. Doživotí sice nepadlo, ale ve vězení si odporný tyran pobude 22 let. Případ se tím však neuzavírá. Před soudem musí povstat ještě matka dítěte Simona T. Ta brutálnímu týrání přihlížela, aniž by nějak zakročila.

Dodnes celé Česko zvedá ze židle případ utýraného Marečka z Loun Od jeho tragické smrti uběhl už více než rok a případ stále neutichl. To především kvůli tomu, že ještě nebyli potrestáni všichni pachatelé. Nyní se konečně případ utýraného Marečka posunul dál. Vinu za chlapcovu smrt nese brutální tyran Josef Kuča, který nebohé dítě surově mučil tak dlouho, až ho zabil.

Trest pro Kuču

Krutý Kuča byl krajským soudem původně odsouzen k 16 rokům za mřížemi za těžké ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby. To se ovšem nelíbilo ani veřejnosti, ani státnímu zástupci, který se hned na místě odvolal. Nelíbil se jim nízký trest ani to, že obžalovaný nebyl souzen za vraždu.

Jejich žádosti bylo naštěstí vyhověno. Pražský vrchní soud 24. června 2020 čin Josefa Kuči překvalifikoval na vraždu, za což mu následně uložil trest odnětí svobody na 22 let I to se ovšem mnohým zdá jako nízký trest.

Verdikt soudu je pravomocný a není možnost se proti němu odvolat. To znamená, že případ Josefa Kuči je uzavřen. Kauza utýraného chlapce tím ovšem zdaleka nekončí. Teď bude na řadě chlapcova matka Simona T

A co matka?

Simona nese na chlapcově smrti velký podíl. Týrání chlapce celou dobu přihlížela a nikdy nezasáhla. Krom toho ještě odporného Kuču kryla a snažila se, aby na Marečkovi nebyly znát žádné stopy násilí.

Marečkova matka si stále běhá na svobodě. To se ale snad brzy změní, protože soud nemohl začít s projednáváním Simony, dokud nebyl definitivně uzavřen Kučův případ. Původně hrozil Simoně pouze trest ve výši pěti let za neposkytnutí pomoci a ohrožování dítěte. Veřejnost se obávala, že by mohla dokonce vyváznout jen s podmínkou.

To se ale naštěstí nestane, protože zakročila soudkyně Adéla Baranová Ta se měla případem zabývat a následně požádat, aby bylo projednáno, zda by kvalifikace činu neměla být přísnější.

Pražský vrchní soud jí dal za pravdu, a tak se namísto okresního soudu bude případem Simony T. zabývat soud krajský. Hlavní líčení ještě nebylo nařízeno, ale brzy bude, protože se čekalo jen na odsouzení Marečkova otčíma. a to bylo navíc pozdrženo koronavirovou krizí.

Brutální týrání

Jak už bylo zmíněno, za chlapcovu smrt nese odpovědnost Marečkův otčím Josef Kuča. Bezbranného chlapce týral tak dlouho, až zemřel. Dítě týral ukrutným způsobem, což zahrnovalo bití do krve, pálení cigaretami, kousání či sprchování v ledové vodě. Podle spisu ho měl také mlátit vařečkou, pálit žehličkou, a dokonce ho posazoval na rozpálený sporák, což nakonec vedlo k jeho smrti. Simona tomu celou dobu jen přihlížela, a když Marečkova krev stříkala po zdech, řekla jen, že se bude muset vymalovat...

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy