Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Čarodějnice v době koronavirové: Oslavy jen u menšího ohníčku a v rodinném kruhu

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Pálení čarodějnic tak, jak ho známe, letos neproběhne. Stejně jako Velikonoce i tyto oslavy budou poznamenány vládními opatřeními souvisejícími s koronavirem. Epidemiolog Roman Prymula pro rádio Frekvence 1 uvedl, že setkání u ohně může proběhnout pouze v kruhu rodinném.

Oslavy pálení čarodějnic patří mezi takové, na kterých se sejdou davy lidí. U obřího ohně všichni společně zpívají, tančí, opékají buřty a dost často požívají alkohol ve velkém. Takové oslavy jsou ale letos kvůli pandemii koronaviru nemožné.

Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula na Frekvenci 1 uvedl, že hromadné akce se stále nepovolují a pálení čarodějnic mezi ně spadá. „Každý bude mít šanci doma v nějakém rodinném kruhu u menšího ohýnku,” doplnil.

I přesto, že můžeme od 23. dubna vyrazit do přírody i ve větším počtu lidí, resp. do deseti osob, hromadné oslavy typu pálení čarodějnic jsou dál mimo hru.Města i vesnice 30. dubna pořádají oslavy pálení čarodějnic, ať už pro děti či pro dospělé, účastní se jich ale vždy velký počet lidí. Takový scénář letos nastat zkrátka nemůže. Policie žádá občany o ohleduplnost

Související články

Další články