Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Palba kritiky na Zemana! Výročí srpnové okupace přejde mlčením, ale prý ne kvůli Rusku

Miloš Zeman na výročí srpnové okupace veřejně nevystoupí.
Zdroj: Facebook/reprofoto Česká televize
+ Dalších 14 fotografií
Prezident Miloš Zeman (73) pobouřil velkou část veřejnosti svým rozhodnutím na výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy nepromluvit k národu. Přesně padesát let od osudného 21. srpna 1968 bude hlava státu mlčet. "Má na to plné právo," vzkázal hradní mluvčí.

„To snad nemyslí vážně, ohromná ostuda,“ zní jeden ze slušnějších vzkazů prezidentovi Miloši Zemanovi poté, co prohlásil, že padesáté výročí srpnové okupace přejde mlčením. Zástupy lidí nechápou, jak se může k tak významné, tragické dějinné události, jež formovala Československo a na jejímž odmítání byl vystavěn i polistopadový vývoj, stavět zrovna takto.

Sociálními sítěmi dokonce zní i názory, že prezident tímto zanedbává své státnické povinnosti. Slovenská hlava státu Andrej Kiska (55) 21. srpna projev pronese, bude ho přenášet Slovenská televize. Množí se i požadavky na Českou televizi, aby Kiskův projev rovněž vysílala.

Zeman svůj postoj hájí tím, že už se dostatečně vyjádřil přímo při okupaci. Další slova by prý byla zbytečná. „Pan prezident jako člověk, který v důsledku srpnové okupace přišel o práci na vysoké škole a byl rok nezaměstnaný, má plné právo na tichou vzpomínku,“ řekl nám prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Pražský hrad domněnky, že Zeman bude mlčet proto, aby nedráždil Rusko, kategoricky vylučuje. „Rusko pan prezident v posledních letech kritizoval, když šířilo o okupaci dezinformace. Okupace byla zločin, takové je stanovisko pana prezidenta,“ ubezpečil mluvčí.

Mohlo by vás zajímat

Další články