Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Palác zavražděného kmotra Mrázka: 15 luxusních místností nechce nikdo koupit

Palác zavražděného kmotra Mrázka: 15 luxusních místností nechce nikdo koupit
Zdroj: Se souhlasem ČT, Profimedia.cz
+ Dalších 11 fotografií
supervila
Vekslák a kontroverzní podnikatel František Mrázek (†48) patřil mezi hlavní postavy českého podsvětí. Ani po čtrnácti letech se nepodařilo objasnit, kdo byl nájemným vrahem ani kdo si jeho vraždu objednal. Mrázkova rodina se už roky snaží prodat honosné sídlo v Českém Brodě. Dokonce slevila z původní cenovky 100 milionů korun, ale palác o patnácti místnostech stejně nikdo nechce.

Ve vile po zavražděném Františku Mrázkovi stále žije jeho syn s manželkou a dvěma dětmi. Skoro deset let se ho snaží marně prodat. Ani razantní snížení ceny z původních 100 mlionů na polovinu ale nikoho nezaujalo natolik, aby mafiánův palác koupil.

Dům má tři podlaží, patnáct místností je vybaveno luxusním nábytkem a křišťálovými lustry. Stojí na pozemku o 15 tisících metrech čtverečních v Českém Brodě. Nechybí venkovní ani vnitřní bazén, posilovna, několik barů nebo prádelna a šatny.

Na zahradě je kromě bazénu také jezírko, tenisový kurt a "zahradní domek", ve kterém by se dalo pohodlně bydlet. Na pozemek z okolí díky vysokému plotu nikdo nedohlédne.

Podle sousedů hodný člověk

Někteří sousedé na podnikatele stále vzpomínají, ve městě se totiž angažoval nejenom ve fotbalovém klubu, peníze dal i tamější nemocnici. Mrázka připravil 25. ledna 2006 o život nájemný vrah před sídlem jeho společnosti. „Povídalo se: No, chudák Fanda. Ti, kteří ho znali osobně, ho samozřejmě litovali. Já jsem mu byla i na pohřbu. Byl to hodnej člověk,“ řekla televizi Nova jedna z místních.

Policie se stále nedopátrala, kdo za vraždou Františka Mrázka stál. Na jeho palác se podívejte v galerii.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy