Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Pagáčová otevřeně o hejtech na sítích: Nejsme stroje, máme city. Chtěla jsem se na vše vykašlat, říká

Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Další 2 fotografie
rozhovor

Krásná porotkyně show SuperStar Patricie Pagáčová (32) se před několika dny stala terčem haterů kvůli fotce na Instagramu. Jak se herečka a novopečená maminka roztomilé Bibi s hejty vyrovnává a bylo jí někdy z takových situací do pláče? To vše a další prozradila v rozhovoru pro eXtra.cz.

Poslední dobou jste i vy terčem kritiky na sociálních sítích za to, jak na fotce vypadáte a zda používáte nebo nepoužíváte filtry. Čím si tuhle zlobu v lidech vysvětlujete?
Stalo se mi to teď u jedné fotky v podstatě poprvé. Mohla jsem to přejít a nepitvat se v tom, ale tentokrát mi to nějak nedalo. Přijde mi, že jsou lidi vlivem pandemie teď hodně frustrovaný, naštvaný, nešťastný. Celá ta situace už je hrozně dlouhá, v podstatě jsme všichni přišli o 2 roky normálního života. Navíc nikdo neví, jak se situace bude vyvíjet, jestli se na podzim zase nezhorší a to má podle mě, obrovský dopad na lidskou psychiku.


Přijde vám, že se míra hejtů v poslední době stupňuje, nebo to jen nyní bereme více v potaz?
Myslím, že oboje. Hejty jsou víc probíraný téma a zároveň se opravdu stupňují. Lidi totiž rádi zaměňují kritiku za svůj názor. Nejčastěji se pod fotkou dočtete “Jen jsem vyjádřil svůj názor” a “Vy neumíte přijmout kritiku”. Jenže to je trochu míchání jablek s hruškama. To, že někomu napíšu pod fotku “nesluší ti to”, “vypadáš divně”, “vypadáš staře”, “ty jsi nějak přibrala, ne?” atd., není kritika, ale sdělení vlastního subjektivního názoru/dojmu a já upřímně vůbec nechápu, proč bychom to měli mlčky přijímat.

Proč bych si měla od někoho úplně cizího nechat tohle líbit? Nejlepší je, když si dovolíte reagovat, čímž teda vlastně taky jen sdělíte svůj názor, tak jste automaticky za arogantní/namyšlenou krávu, která nesnese kritiku. Ale přece když někoho potkáte na ulici, tak mu taky neřeknete “Jéžiš pani, vám to ale vůbec nesluší”. Přece není nutný vyjadřovat se na sociálních sítích ke všemu, co na mě vyskočí. To by pak člověk celej den nedělal nic jinýho. Je v pořádku mít na všechno názor, ale není nutný ho pořád všem sdělovat.


Proč se podle vás lidé tak rádi trefuji do celebrit, jste snad snadný cíl?
Protože celebrity jsou vidět a přesně, je to snadný. Napsat někomu, koho máte v přátelích, že vypadá blbě, už je opravdu za hranou slušnosti, ale když to napíšete někomu, kdo vás nezná a vy neznáte jeho, tak co se může stát, že? Vy si vybijete svoji zlost a můžete jít dál.

Mají s nepříjemnou kritikou zkušenosti i vaši kolegové? Mluvíte o tom spolu?
Občas jo. I když se člověk snaží tomu nevěnovat energii a čas, tak to úplně nejde. Nejsme stroje, máme city, takže se nás logicky hejty více či méně dotýkají a občas to s některými kolegy probíráme.

Jak se s hejty vyrovnávate?
Postěžuju si manželovi, mamince, kámoškám, čímž to ze sebe dostanu a je mi hned líp.


Jaký nejhorší komentář vám za ta léta přišel?
Tak to se přiznám, že nevím. Já se snažím tyhle věci filtrovat, takže to okamžitě vypouštím, abych se tím zbytečně nezaobírala.

Bylo vám někdy do breku a chtěla jste s Instagramem skončit?
Vyloženě do breku snad ne, ale xkrát jsem si říkala, že se na to můžu vykašlat, že to nemám zapotřebí. Ale na druhou stranu mě ten Instagram baví, mám tam obrovskou podporu fanoušků a to je něco, o co bych kvůli pár křiklounům opravdu nechtěla přijít. Ono to s těmi hejty totiž není tak hrozný, jen jsou zkrátka víc vidět a slyšet.

Vážíte teď každý příspěvek, který postujete?
Ne, řekla jsem si, že se fakt nenechám nějakýma blbečkama ovlivňovat v tom, co se svými fanoušky sdílím.

Odpovídáte některým haterům, nebo je rovnou mažete?
Snažím se neodpovídat vůbec. Nechci jim věnovat svůj čas a energii, ale někdy mi to nedá. Většinou ty hnusný komentáře hned mažu, abych se k tomu ani neměla možnost vracet a pitvat se v tom. Často hejtry i blokuju. Pokud je někdo na první dobrou fakt zlej nebo už je to někdo, koho si pamatuju, že už někdy útočil, tak prostě blokuju. Od toho tam ta funkce koneckonců je.

Jste novopečená maminka, stává se vám, že se lidé trefuji do vaší výchovy, nebo vám neustále radí?
Já tam dceru právě moc nedávám, protože nejsem zvědavá na nevyžádaný rady, jak mám svoje dítě vychovávat, v čem ji nosit, vozit, čím ji krmit, mazat a já nevím, co všechno. Takže když už sdílím fotku s dcerou, snažím se, aby byla nějak neutrální a nedávala tak nikomu prostor ke sdělování pro mě zbytečných informací.

Související články

Další články