Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Padne vláda? Premiér Babiš musí z únosu syna vyvodit odpovědnost, zuří politici

+ Další 4 fotografie
Reakce politiků
Lavinu reakcí českých politiků vyvolalo svědectví premiérova syna Andreje Babiše mladšího. Ten je klíčovou postavou v kauze Čapího hnízda. Za dotace kolem farmy je premiér ČR obviněn. Premiérův syn tvrdí, že byl odvezen na Krym, kde byl nedobrovolně držen. Politici žádají, aby premiér Babiš "únos" syna vysvětlil. Hrozí, že padne vláda.

Andreje Babiše mladšího, kterého se policie snaží vyslechnout již druhým rokem, nyní vypátrali reportéři Seznam zpráv Sabina Slonková a Jiří Kubík. Babiš mladší je totiž hlavní postavou v kauze Čapí hnízdo, v níž je premiér Andrej Babiš obviněn z dotačních podvodů.

Junior, žijící momentálně ve Švýcarsku, se mluvit příliš nezdráhal. Tvrdí, že ho zaměstnanec Agrofertu Petr Protopopov odvezl na Krym, kde ho proti jeho vůli držel.

Výroky Babiše mladšího mohou sehrát ve vyšetřování dotací klíčovou roli.

Politici se nyní bouří a žádají po premiérovi vysvětlení.

„Vyzývám premiéra, aby vysvětlil, proč policie nenašla jeho uneseného syna, jakou roli hrál v únosu jeho zaměstnanec, jakou únoscova žena, špičková kandidátka ANO, která řekla, že AB mladší není schopen vypovídat. Mafiánské praktiky okolo premiéra. Měl by rezignovat,“ napsal na Twitter místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin.

„Jestli to je pravda, tak by měl premiér podat jasné vyjádření, nebo spíše okamžitě podat demisi a vedení Policie ČR by mělo vysvětlit, proč nikdy Babiše juniora nevyslechli! Budu na předsednictvu KDU-ČSL navrhovat vyvolání hlasování o vyslovení nedůvěry této vládě,“ uvedl místopředseda strany KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Novináři přinesli závažná fakta v případu trestního stíhání premiéra Andreje Babiše, která jsou přinejmenším velmi znepokojivá. Budu žádat vysvětlení. Zároveň v této věci budu interpelovat ministra vnitra, stejně jako premiéra. A zdravíme Andreje Babiše do Palerma,“ píše pro změnu 1. místopředseda STAN Rakušan.

Premiéra Babiše jsme oslovili a jeho vyjádření pro redakci eXtra.cz naleznete ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články