Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Padl rozsudek. Růžička může jít do vězení na 16 měsíců! Kolik musí zaplatit?

Padl rozsudek. Růžička může jít do vězení na 16 měsíců! Kolik musí zaplatit?
Zdroj: Profimedia.cz
Obvodní soud pro Prahu 10 vyšel s trestem pro hokejového kouče Vladimíra Růžičku. Rozsudek znamená, že musí zaplatit 400 tisíc korun, jinak ho čeká odnětí svobody na 16 měsíců!

Kauza okolo hokejového trenéra Vladimíra Růzičky (53) konečně dospěla ke svému rozuzlení. Soudce Odvodního soudu pro Prahu 10 ho shledal vinným z přečinu zpronevěry a uložil mu zaplatit pokutu, a to ve výši rovných 400 tisíc korun.

Pokud Růžička tuto částku neuhradí, pak ho čeká 16 měsíců ve vězení. Rozhodnutí soudu ovšem ještě není pravomocné, obě strany se mají možnost vůči rozsudku odvolat. Současnému trenérovi extraligového Chomutova hrozil až pětiletý trest odnětí svobody či zákaz činnosti.

Obžaloba tvrdí, že Růžička převzal z rukou podnikatele Miroslava Palaščáka v Edenu v letech 2012-2013 dvakrát sponzorský dar ve výši 250 tisíc korun. Finanční prostředky ale úmyslně nepředal klubu a nakládal s nimi jako se svými vlastními. Vrátil je až na konci roku 2014, a to až po výslovné žádosti podnikatele a v době, kdy už v klubu nepůsobil.

Obžalovaný trenér přiznal, že peníze přijal. Do účetnictví je ovšem nezařadil proto, že k nim měl Palaščák ještě dodat potřebné dokumenty, aby tak mohl učinit. Statní zástupkyně následně navrhla podmíněný trest 1,5 roku s tříletou zkušební dobou a peněžitý trest 500 000 korun. Advokáti Růžičky byli proti a žádali úplné zproštění viny. Podle nich nebyl skutek trestným činem. Slavie byla s cílem náhrady škody odkázána na občanskoprávní řízení.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy