Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Padl nový teplotní rekord v Česku: V červnu takové vedro nikdy nebylo

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Padl rekord
Česko sužuje vlna veder, ve středu dokonce padl nový rekord. Nikdy předtím nebylo v červnu takové horko. Meteorologové ze stanice v Doksanech na Litoměřicku naměřili 38,9 stupňů.

Během června ještě nikdy nebylo v Česku takové horko. Meteorologové v Doksanech na Litoměřicku naměřili 38,9 stupňů. Překonali tak rekord z roku 2000 o 2,5 stupně.

Rekordy padaly i na dalších stanicích, absolutní rekord za červen padl na pětině z nich. „Aktuálně nejvyšší teplota je prozatím na stanici v Doksanech 38,5 °C, na druhém místě je stanice Plzeň-Bolevec s 37,9 °C (data k 15:30 hod). Teploty ještě stoupají,“ informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vzhledem k silné vlně veder, která dusí Evropu a může být horší než ta z roku 2003, zřejmě budou teplotní rekordy padat dál. Vůbec nejvyšší teplotu v Česku naměřili 20. srpna 2012 v Dobřicho­vicích u Prahy, teploměr ukazoval 40,4 stupňů.

Související články

Další články