Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Padesát let stará záhada vyřešena? Policie tvrdí, že zná identitu brutálního vraha Zodiaca!

Zdroj: Profimedia
Identita

Na konci šedesátých let řádil v okolí Severní Kalifornie vrah, který si říkal Zodiac. Policie mu přisuzuje pět vražd. Policii posílal šifrované dopisy, z nichž některé se dodnes nepodařilo rozluštit. Stejné je to i se Zodiacovou identitou, která i po téměř šedesáti letech zůstává neznámá. Policie však přišla s překvapivým zjištěným a prý ví, kdo je oním tajemným vrahem, jak informovala americká stanice Fox News.

Zodiac patří k nejznámějším vrahům Ameriky. Dopomáhá mu k tomu i fakt, že se jeho identitu nepodařilo ani za téměř šedesát let rozluštit. V roce 1968 měl vraždit v okolí San Franciska úplně poprvé a poslední vraždu mu policie připisuje v roce 1969. Spáchat měl sedm vražedných útoků, ale vražd bylo dokonaných pět. Podle některých informací měl některé vraždy spáchat už v roce 1966, protože měly mnoho společných rysů s těmi pozdějšími.

Tým specialistů, mezi nimiž se nachází čtyřicet bývalých vyšetřovatelů, několik novinářů a důstojníků vojenské rozvědky, se rozhodl tento případ vyřešit na vlastní pěst. Někteří členové této skupiny se v minulosti podíleli také na záhadách, jako kdo byl známý únosce letadla v roce 1971 D. B. Cooper nebo zmizení bývalého šéfa odborů Jimmyho Hoffa.

Mnoho podobností

Podle specialistů je Zodiac jistý Gary Francis Poste, který zemřel v roce 2018, jak informovala televize Fox News. Když nalezli jeho fotografii, měl jizvy na čele, které odpovídají skicám, jak měl podle výpovědí přeživších Zodiac skutečně vypadat.

Mezi další indicie patří také dešifrování dopisů, které s oblibou posílal policistům a novinářům. V dopisech se vysmíval policii, že ho nedokáže chytit, a také uvedl, že zavraždil více než sedmatřicet osob. Mnoho odborníků se snažilo jeho dopisy rozluštit, ale nakonec se to povedlo jen u některých. Jiné dodnes zůstávají záhadou, třeba ten, v němž měl vrah uvést své pravé jméno.

Kromě toho byl Poste leteckým veteránem, který absolvoval lékařskou prohlídku v nemocnici, která se nacházela jen patnáct minut od místa jedné Zodiacovy vraždy. Detektivové také nalezli otisk jeho vojenské boty, která odpovídá stejnému stylu i velikosti, jaké měl Zodiac.

Žil dvojím životem

Žena, která si nepřála být jmenována, byla prý sousedkou Garyho Francise Postea. Když uslyšela o všech důkazech, došlo jí, že se musí jednat o Zodiaca. „Žil dvojím životem. Když o tom teď přemýšlím, všechno dává smysl,” uvedla pro Fox News.

Nutno podotknout, že podezřelých v případu Zodiaca se v průběhu let objevilo opravdu mnoho. Někteří podezřelí mají navíc mnohem více podobností se Zodiacem než již zmíněný Gary Francis Poste. Nejedná se tedy o stoprocentně ověřenou totožnost.

Související články

Další články