Bývalý brankář si v hokejovém důchodu rozhodl splnit sen. Postavil rodinný pivovar a restauraci, jenže ještě než pořádně narazil první pípu, přišly problémy. Už začátkem roku přišel na Krajský soud v Brně insolvenční návrh na jeho společnost.

Ještě ani neskončil zkušební provoz a Roman už měl takové finanční problémy, že musel podnik zavřít. Bývalý brankář totiž nezaplatil ani dodavatelům, kteří pracovali na pivovaru.

„S panem Čechmánkem jsem se dostal do sporu, když od nás odebral restaurační skladový systém a nezaplatil. Ano, komunikoval jsem s ním v momentu, kdy bylo jasné, že za dodávku nemá zájem platit. Snažil jsem se normální formou vše vyřešit,“ řekl webu iDnes jednatel společnosti Široko Michal Roček.

Věřitelé teď chtějí po hokejové legendě 30 milionů korun. Vypadá to jako bezvýchodná situace, ale pomoc je možná na cestě.

Z problémů může ještě Čechmánka dostat senátor a finančník Ivo Valenta a jeho skupina Synot. Tak třeba v budoucnu proběhne koupě a Čechmánkovým dluhům to trochu uleví. Valentova společnosti totiž nabídla už v minulosti za odkoupení pivovaru 50 milionů korun.

A kdo měl ještě v českém šoubyznysu problémy s dluhy? Čtěte ZDE.