Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Pád a skoro hodina v plynovém pekle: Smutné detaily osudné tragédie režiséra Kačeny (37)

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
Má poškozený mozek
Na začátku září se nejbližším nadějného režiséra Jana Kačeny (37) zhroutil svět. Při inhalaci jedovatých výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních upadl do bezvědomí a spadl do šachty. Tam zůstal uvězněný dlouhých 40 minut. Kačena má z 99 % poškozený mozek a jeho přítelkyně Kateřina (32) podrobně popsala hodinu v plynovém pekle!

Lékaři nedávají příbuzným příliš nadějí, že by se Jan Kačena (37) probral a byl jako dřív. Režisérova přítelkyně Kateřina (32) ale naději neztrácí: „Držel mě pevně za ruku, svíjel se a strašně se bál. Krčil čelo, snažil se naklánět ke mě, snažil se dotýkat svou tváří té mojí a u toho byl rozrušený.“

Podle ní dělá navzdory zdrcujícímu verdiktu lékařů pokroky. Kateřina detailně popsala, co přesně se v neděli 1. září v Mariánských Lázních stalo.

Kačena sundal poklop šachty s oxidem uhličitým a spadl do ní. „Honza byl dlouho v šachtě s oxidem uhličitým, plynem, který způsobil zástavu dechu a srdce. Následně po nějaké době u něj probíhala resuscitace, která trvala 30 minut. Mozek přežívá maximálně 5 minut, ale i tehdy mohou nastat trvalé následky. Honza byl tedy bez kyslíku 40 minut,“ napsala Kateřina na Facebooku.

„To, že je blbec a neměl tam lézt… Jasně. Dejchá, srdce tepe, je silnej a zvládne to. Zvládne,“ věří.

Po vyproštění ze šachty Kačenu převezl vrtulník do plzeňské nemocnice, ve čtvrtek ho mají převézt do Prahy. Kateřina si od toho slibuje další pokroky. „Aby měl vůbec nějakou naději, tak jsou nutné impulsy, které povedou k navrácení vědomí,“ vysvětluje s tím, že jedním z nich jsou i návštěvy dobrých přátel.

Jan Kačena má po osudném incidentu z 99 % nenávratně poškozený mozek. „Jeho tělo se nachází v jakémsi vegetativním stavu, jeho srdce bije, zvládá dýchat, ale jeho vědomí je od nás velice vzdálené,“ uzavřela Kateřina, která boj o život svého milovaného přítele nehodlá nikdy vzdát.

Související články

Další články