Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Pacienti poukazují na další 3 příznaky koronaviru: Nákaza způsobuje velkou bolest mužům

Pacienti poukazují na další 3 příznaky koronaviru: Nákaza způsobuje velkou bolest mužům
Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 5 fotografií
covid-19
Hlavní příznaky nákazy novým typem koronaviru už znají všichni. Patří mezi ně horečka, problémy s dýcháním a dráždivý kašel. Podle lékařů ale narůstá počet pacientů, kteří poukazují na další tři symptomy, které nemoc Covid-19 doprovázejí.

U pacientů s koronavirem se běžně vyskytují příznaky, jakými jsou silná bolest hlavy a na hrudi, zhoršené dýchání, suchý dráždivý kašel a především vysoké horečky. Zvyšuje se ale počet pacientů, kteří pozorují i jiné symptomy. Ty nejsou nikterak běžné, ale nejsou ani výjimkou.

Mravenčení

Pacienti s nemocí Covid-19 pozorují mravenčení po celém těle. Lékaři si ovšem nejsou jisti, co tento příznak způsobuje. Může jít o symptom způsobený samotným virem, může se ale jednat i o autoimunitní reakci těla na nákazu.

Zvýšená potřeba vyměšování

Studie, která analyzovala data 204 infikovaných z čínské provincie Chu-pej, potvrdila, že téměř polovina nakažených u sebe pozorovala zvýšenou potřebu chodit na toaletu. Pacienti trpěli průjmem, zvracením či bolestí břicha. Častější vyměšování je podle lékařů ale příznakem mnoha nemocí, nejen koronaviru.

Bolest varlat

Velmi nepříjemným symptomem, který pozoruje víc a víc pacientů, je bolest varlat. Tento příznak se dokonce projevil u muže, který jinými problémy netrpěl. Lékaři u něj následně diagnostikovali koronavirus. Lékaři si ovšem zatím nejsou jisti, zda bolest přímo souvisí s nemocí.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy