Odporný případ teď řeší policie v Palm Springs. Jeden z pacientů v tamní nemocnici si natočil, jak ho sexuálně zneužívá zdravotní bratr.

Osmatřicetiletý muž, který nechtěl zveřejnit své jméno, byl hospitalizován v nemocnici v Palm Springs. Když byl pod silnými sedativy, obtěžoval ho jeden ze zaměstnanců nemocnice. Aby měl pacient důkaz, přichystal si nahrávání na svém mobilu a když ho ošetřovatel znovu navštívil, předstíral, že spí, zatímco ho zdravotní bratr jménem Rene Martinez (51) sexuálně obtěžoval.

Video získal kanál Local10. Martinez na něm pacientovi osahává genitálie, aniž by tušil, že je natáčen. "Když jsem byl poprvé pod silnými sedativy, všiml jsem, si že mě Martinez osahával. Později jsem si uvědomil, co se opravdu stalo, ale měl jsem obrovský strach cokoliv říct, protože by mi možná nevěřili. Podruhé jsem nechal nastavený svůj mobil se zapnutým nahráváním.

Když se Martinez vplížil do mého pokoje, sáhl rukou do mých boxerek a zároveň si začal hrát se svým přirozením," uvedl muž, který po dvou týdnech zašel se záznamem na policii. Ta Martineze zatkla a obvinila, odporný zaměstnanec ale vinu popírá. Podle stanice CBS4 News zatím není známo, jestli vedení nemocnice Martineze propustilo. Poškozený pacient se ale brání dál a pokud se podaří prokázat Martinezovu vinu, hrozí mu jeden rok vězení.