Slováci dostávají v Moskvě jeden debakl za druhým, už sedm hokejových třetin nedokázali dát branku. Naši sousedé dostávají přes internet a média hodně kritických reakcí, nejvíce pak sám trenér Zdeno Cíger.

Lhostejný není osud slovenských hokejistů ani slavnému zpěvákovi Paľo Haberovi. Ten se během čtvrtečního koncertu v Bratislavě dokonce do jednoho z hokejistů opřel. „Nejprve asi v polovině koncertu diváky seznámil s faktem, že jsou přítomné i celebrity, jako je Hantuchová, Schmiedlová (obě slovenské tenistky) nebo hokejista Tatar,” uvádí slovenský web cas.sk.

Následně si Habera uvědomil, že někdo z diváků má asi v téhle chvíli být úplně někde jinde. Obrátil se přímo na Tomáše Tatara a pěkně od plic mu to sdělil. „Tomáši, ale my bychom tě nyní potřebovali na úplně jiném místě. A také v jiné zemi,” řekl zpěvák a za to si vysloužil od obecenstva obrovský aplaus a souhlasné výkřiky.

Tatar patří v současnosti k nejlepším slovenským hokejistům. Jedná se o hráče, který v NHL obléká dres Detroitu Red Wings. Nejspíše ale věděl, proč do Moskvy nejede. Alespoň není u toho, jak Slovensko prohrává jeden zápas za druhým.